Суд у Великій Британії визнав винним 47-річного Марка Ройдена, який намагався викрасти оригінал Великої хартії вольностей – документа 1215 року, який свого часу встановив права й свободи для підданих британського монарха. Його засудили до чотирьох років позбавлення волі.

Про це повідомляє AFP.

Як встановило слідство, в жовтні 2018 року Ройден пробрався до будівлі Солсберського собору, що на півдні Англії, розбив захисне скло довкола документа й спробував його вкрасти. При собі він мав молоток, рукавиці й захисні окуляри.

Аби лишитися непоміченим, Ройден також закрив камеру спостереження в соборі, а ще ввімкнув пожежну сигналізацію. Утім його все ж помітили двоє туристів зі США, які й допомогли впіймати злодія.

Ройден і раніше притягувався до відповідальності за крадіжки, зазначили прокурори в суді. Так, він був засуджений 23 рази за скоєння 51 злочину. Адвокат чоловіка стверджував, що він після аварії в 1991 році пошкодив мозок, а взагалі є «турботливим, добрим і чуйним чоловіком», у якого «вселилися демони».

Суд визнав Ройдена винним у спробі викрасти пам’ятку «вкрай великого історичного значення» та завданні собору збитків на суму майже 15 тисяч фунтів стерлінгів через розбите скло й засудив до чотирьох років позбавлення волі.

Велика хартія вольностей — перша «неписана» конституція Англії. Вважається першим юридичним документом, у якому закладено основи концепції прав людини, створено передумови для подальшого утвердження свободи і верховенства права.

Як відомо, політик-українофоб наробив купу помилок у своїй заяві та виступі, після чого судді КС публічно зганьбили його за це.