Ірина Фаріон розповіла громаді про діяльність свободівців у Львівській обласній раді. Зокрема, про те, як у відповідь на скасування звання Героя України, присудженого Степанові Бандері, «Свобода» подала до суду, і водночас Львівська обласна рада заснувала Премію імені Героя України Степана Бандери. «Ми провели велику роботу: розробили положення про присудження премії, опрацювали цілу купу книжок, визначили чотирьох лауреатів премії. У результаті від травня дотепер ми не можемо виплатити тим людям 20 тисяч премії, яку вони заробили своєю важкою працею, тому що всі наші ініціативи блокуються на рівні облдержадміністрації. Нагадаю, що в одному з пунктів програми ВО «Свобода» чітко зазначено, що треба ліквідувати державні адміністрації і створити виконавчі комітети зі складу депутатського корпусу. Тоді місцева влада буде діяти в унісон і буде відповідальною перед громадою».

Кандидат в народні депутати наголосила, що змінити і побудувати державу можна тільки тоді, коли ми змінимо суспільну свідомість. «Що таке свідомість? Це коли тобі відомо, звідки ти, для чого живеш, яку перед собою ставиш мету і найважливіше – яка мотивація твоїх вчинків. Державу не мають будувати окремі політичні сили. Державу будує кожен з нас. І якщо українці будуть демонструвати таке ставлення до держави, як зараз демонструють, то так само до них буде ставитися держава. Вийде замкнене коло», - зазначила Ірина Фаріон.

«Те, що ми маємо сьогодні – це наша плата за постійні зради попередників. За зраду треба заплатити дуже дорого. Я, зокрема, плачу своїм професійним часом. Я, звичайно, не маю наміру ставити крапку на своїй професійній кар’єрі, натомість я маю намір поставити крапку на януковичах, табачниках, азарових і т. д. Ця моя мотивація поставити на них крапку пориває мене до постійного змагання. Часом це змагання мені нагадує війну з вітряками, часом ще щось таке утопійне, але я розумію: якщо ми не будемо внутрішньо повставати, то будемо губернією Росії», - зазначила кандидат в народні депутати.

Ірина Фаріон закликала виборців не піддаватися на підкуп. «З екранів телебачення ведучі легітимізують купівлю виборця. Вони розповідають, які добрі кандидати в депутати, що підкуповують виборця, які виборці щасливі, що в школі (за бюджетні гроші, до речі) кандидат встановив нові вікна, чи за вкрадені в народу гроші провів дорогу в село. До якої прірви ми докотилися? Брати брудні гроші і на ті брудні гроші хотіти збудувати чесне життя?.. Ми вступили в глибоку кризу – моральну, політичну, бізнесову, економічну. І з цієї кризи випливає тільки одне: втрата української держави. Це сталося тому, що впродовж 20 років ми бавилися в псевдодемократію, бавилися в паперову, декоративну незалежність, ми постійно прощали тим, які нам плюють в обличчя і нас зраджують», - наголосила вона.

«Те, що ми зараз маємо – це дуже страшний спадок колонізованого українського розуму, це важкий спадок поневоленої української свідомості. Не може бути вільної держави, якщо людина не має вільного способу мислення», - зазначила Ірина Фаріон.