У книзі зібрано праці французьких істориків, які досліджували злочини комуністичної ідеології, які зафіксовано у різних частинах світу.

Упродовж 20-го століття, за підрахунками французьких істориків, комунізм винищив біля 100 млн. людей. Україна втратила у цих комуністичних жорнах понад 18 млн. осіб. Тому автор Ярема Кравець наголосив на присвяті, яку він зачитав: «Переклад книги присвячений пам’яті мільйонів українців, жертвам голодоморів, усім страченим, закатованим і померлим внаслідок комуністичних репресій та переслідувань в Україні».

«Чорна книга комунізму»  вийшла французькою у 1997 році, а український переклад з’явився у 2008 році. Нині є 17 видань різними мовами цієї книги.

Автор передмови до книги академік Олег Романів (вже покійний – авт.) зауважував, що ця книга дуже потрібна, бо насамперед вона резонансна і робить політичний підсумок 20-го ст.

«Це дослідження покликане не просто реанімувати нашу пам'ять, а застановитися над екзестенційною природою зла і як ми маємо жити з цим злом в контексті юридичному і контексті моральному, – зазначила на презентації книги народний депутат України Ірина Фаріон. – Один із французьких істориків, що досліджував комунізм, Стефан Куртуа задає питання: чому комунізм, який знищив сто мільйонів людей, не засуджено, а нацизм, який знищив 25 млн. людей, засуджено. Він підкреслює, що знищувати людей нацисти навчилися у більшовиків, коли будували Освєнцім. Ось такі паралелі проводить французький історик».