Сьогодні Гданський суднобудівний заводу (ГСЗ) проводить день відкритих дверей присвячений 60-річчю створення підприємства. Але це не єдина особливість святкування ювілею. В урочистостях на гданській судноверфі візьме участь делегація Індустріального Союзу Донбасу (ІСД) з Сергієм Тарутою на чолі. І це не випадково...

Адже його дочірнє підприємство - Інвестиційна група «ІСД Польща», вже до кінця цього року стане власником чергового пакету (75%) акцій Гданської судноверфі на суму майже 145 мільйонів доларів. Нагадаємо, що ІСД вже володіє 18% акцій ГСЗ, 13 з яких були відкуплені у 2006 року від Гдинської судноверфі. Дочірня фірма українського холдингу, який вже володіє металургійним комбінатом «Гута Ченстохова», виявилась єдиною, яка змогла запропонувати конкурентоспроможну оферту придбання пакету акцій ГСЗ з нової емісії. До отримання заводу у повну власність ІСД залишається викупити лишень 7% акції, власниками яких на сьогодні залишаються Агентство розвитку промисловості та ТОВ «Цензін». Але це справа подальшої стратегії. Поки що український інвестор повинен вирішити кілька формальностей пов’язаних з закріпленням досягнутого успіху, зокрема, підписати соціальний пакет з трудовим колективом заводу та отримати згоду Управління у справах захисту конкуренції і споживачів (відповідник українського Антимонопольного комітету – І.К.) на здійснення трансакції.

Щоб вивести ГСЗ «в трійку лідерів європейського суднобудування» керівництво ІСД планує інвестувати в Гданську судноверф понад 180 мільйонів доларів. По завершенню реконструкції зі стапелів Гданської судноверфі планується спускати контейнеровози, а в разі потреби і сухогрузні навалочні судна.