Дев’ять років тому «Шахтар» у Кубку УЄФА в 1/8 фіналу також зустрічався з іспанською «Севільєю». Тоді гра (щоправда, в Іспанії) також завершилася з рахунком 2:2.

«Шахтар» теж у цій грі пропустив першим, далі відігрався і вийшов уперед. Відтак іспанці все-таки зрівняли рахунок з пенальті, яке на 88 хвилині назначив угорський рефері Кашшаї, який на Євро-2012 «не побачив» м’яча збірної України (Девіч) у воротах Англії.

І цього разу, тепер на «Арені Львів», уже польський рефері Марціняк призначив у ворота донеччан пенальті за рахунку 2:1 на користь української команди.

На жаль, один із найкращих гравців «Севільї» Гамейро зрівняв рахунок. Таке собі іспанське дежавю «Шахтаря» в зустрічах із «Севільєю». Матч-відповідь «Шахтаря» дев’ятирічної давності був ще більше драматичним. Нагадаємо, що в цій грі «Шахтар» знову вигравав до 94 (!) хвилини матчу – 2:1, але воротар іспанців Палоп під час розіграшу останнього кутового забив нічийний другий м’яч, і в додатковий час «Севілья» таки забила переможний третій гол. Іспанський журналіст «Radio Sevilla» Manuel Aguilar, з яким вдалося поспілкуватися перед матчем, спрогнозував, що гра закінчиться з рахунком 1:1, а вже в Іспанії, додав він, буде видно.

На запитання кореспондента «Вголосу» про гру українця Євгена Коноплянки в складі «Севільї» він відповів, що українець грає раз добре, а раз – не дуже. Можливо, саме цього разу Коноплянка зіграв якраз «не дуже», через що його і замінили у другій половині гри. Відтак «Шахтар» у першій грі із «Севільєю» пропустив стільки ж м’ячів, скільки за шість попередніх ігор у весняній стадії Ліги Європи. І якщо в першому таймі львівського півфіналу «Шахтар» мав перевагу над іспанцями, то гра донеччан у другій половині зустрічі виглядала вимученою, здавалося, що гравцям важко пресингувати й атакувати через фізичну втому.

Дев’ять років тому «Шахтар» також зіграв перший матч з іспанцями внічию 2:2 і «Севілья» тоді вийшла у фінал та виграла Кубок УЄФА вдруге поспіль. Нині, за крок до фіналу Ліги Європи, «Шахтар» повторює свою історію. Чи зможе він її переписати і вдруге зіграти у фіналі Ліги Європи (у 2009 році «Шахтар» виграв Кубок УЄФА), з’ясують в Іспанії через тиждень, 5 травня.

Юрій Боруцький, спеціально для «Вголосу»