Про це повідомляє туристичний портал СвітUA.

Як зазначається, у Барселоні живе 1,6 мільйонів людей. У минулому році місто прийняло 32 мільйони туристів. Незважаючи на те, що туристи приносять Барселоні величезні гроші, задоволені цим далеко не всі: через приїжджих зростають ціни на житло і їжу, через них же містом неможливо вільно пересуватися, а рівень злочинності в місті зростає.

Ада Кола стала мером Барселони в 2015 році і відразу ж домоглася штрафу Airbnb і Homeaway за неправильну рекламу, а також ввела річний мораторій на будівництво нових готелів в центрі міста. З 2016-му мораторій був продовжений, а в лютому 2017 року в Барселоні заборонили будувати готелі в центрі, причому навіть на місці збанкрутілих.

Зараз спеціальний план по прийому туристів передбачає, що до 2019 року будуть введені нові обмеження. Ідея полягає в тому, щоб за допомогою економічних важелів зробити поїздки в Барселону не такими привабливими. Приміром, тут будуть різко збільшені податки на нерухомість, яка здається на короткочасну оренду. Барселона також намагається домовитися з урядом Каталонії, щоб місту дозволили контролювати ситуацію в хостелах і вказувати, наприклад, максимальну кількість кімнат на поверсі.

Планується також підвищення цін на парковку для туристичних автобусів в популярних місцях. Приміром, за зупинку біля фонтанів на горі Монжуїк доведеться платити не € 4,5, як раніше, а € 35. Серед інших заходів є і обмеження на використання Сегвея і скутерів в найбільш жвавих частинах міста. Деякі вулиці стануть пішохідними, а бари і ресторани попросять прибрати столики зі багатьох площ.

«Вголос»