Кадри історичної зустрічі транслюють у прямому ефірі британські телеканали.

Приватна зустріч королеви та заступника першого міністра Північної Ірландії Макгіннесса пройшла на заході, організованому благодійною організацією Co-Operation Ireland, яка займається в регіоні програмами мирного врегулювання між республіканцями і юніоністами (католиками і протестантами).

Тут королева вперше в історії потиснула руку лідерові республіканської партії, який в минулому був членом «Ірландської республіканської армії» (ІРА). За цим послідувало друге, публічне, рукостискання перед камерами.

На події, присвяченій ролі мистецтва в мирному врегулюванні, також були присутні перший міністр Північної Ірландії Пітер Робінсон і президент Ірландії Майкл Хіггінс. Королеву супроводжував чоловік герцог Единбурзький Філіп.

Раніше лідери «Шинн Фейн» завжди бойкотували королівські візити в регіон. Відмову зустрічатися з главою Великобританії цього разу було практично виключено після минулорічного візиту Єлизавети II в Ірландську Республіку. Рішення про те, що лідер республіканської партії все ж зустрінеться з королевою, було прийнято за підсумками наради партійного керівництва.

При цьому зустріч стала можливою лише за згодою самої королеви, оскільки британська монарша родина в минулому особисто постраждала від дій ІРА. У 1979 році дядько чоловіка Єлизавети II герцога Единбурзького принца Філіпа лорд Луїс Маунтбеттен був убитий в Слайго-Бей в ірландському графстві Слайго в результаті терористичного акту, організованого членами радикального угруповання.

Історичну для Північної Ірландії зустріч позитивно зустріли політики на вищому рівні, зокрема, лідером ірландської «Шинн Фейн» Джеррі Адамсом. Проте британські та ірландські ЗМІ прогнозують, що зустріч з королевою буде розглядатися республіканцями як зрада з боку Макгіннесса.

Пізніше в Стормонте (північноірландському парламенті) пройде прийом на честь 60-річчя правління королеви. Однак Букінгемський палац підкреслює, що зустріч з місцевим республіканським лідером не є частиною святкувань «діамантового» ювілею.

Як повідомляв Вголос, візит британської королеви Єлизавети II спричинив безлади в Белфасті.

Джерело: РИА Новости