Як вважають у Центрі СБУ вводить громадськість в оману і свідомо плутає поняття інформації, що містить державну таємницю, із бюрократичними процесом розсекречення.

Зважаючи на це, Центр досліджень визвольного руху вирішив пояснити ситуацію:
«Державною таємницею є лише та інформація, яка визначена такою Законом «Про державну таємницю». І саме за її розголошення передбачена кримінальна відповідальність. Інформація, яка належить до держтаємниці, перелічена у спеціальному документі «Звід відомостей про державну таємницю». Жодних історичних документів у цьому переліку немає».

«Розсекречення — бюрократична процедура приведення грифів на документах відповідно до чинного законодавства. Центр досліджень визвольного руху нагадує СБУ, що закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, де є інформація про факти порушень прав та свобод людини і громадянина та незаконні дії органів державної влади та їх посадових осіб», роз’яснюється далі.

Історик Руслан Забілий вкотре наголосив: «Всі електронні копії документів, незаконно вилучені в мене, — історичні, жодної держтаємниці там немає. Більш того, я ніколи не працював із інформацією, яка містить державну таємницю».

Нагадаємо, що 8 вересня СБУ незаконно затримала і чотирнадцять з половиною годин допитувала історика, директора Національного музею «Тюрма на Лонцького».

9 вересня СБУ порушила кримінальну справу за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю. Того ж дня речник спецслужби заявила, що вже перший огляд вилучених у Забілого документів виявив, що з 9 документів 6 не розсекречені. 11 вересня цю тезу повторено в офіційному повідомленні прес-центру Львівського управління СБУ. Історик пояснює, що всі документи стосуються історії визвольного руху, ОУН, УПА, Голодомору та здійснення репресій.