23 жовтня 2018 року у Львівській обласній раді відбувся круглий стіл на тему “Новий підручник з історії для школи: обговорення проблемних питань”.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної організації ВО “Свобода”.

Зокрема, йшлося про скандальний розділ у підручнику для 10-го класу “Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)”, в якому назвали колабораціоністом нацистів головного командира УПА Романа Шухевича. Як зазначив історик Роман Грицьків, чітке прив’язання до колабораціонізму — портрет Романа Шухевича в розділі під назвою “Національні військові формування у німецькій армії. Прояви колабораціонізму”.

“Це підручник для дітей, в яких переважає асоціативне мислення. Тому портрет головного командира УПА поруч зі заголовком “Національні військові формування в німецькій армії. Прояви колабораціонізму” буде викликати відповідні асоціації. Це закарбується і в пам’яті школярів”, — вважає Роман Грицьків.

За словами доктора історичних наук Андрія Гречила, українці мають потяг до об’єктивізму. Однак це було б добре, якби ми жили в такому ж об’єктивному середовищі й усі довкола грали за тими ж правилами. “Подивімося, як викладають історію наші сусіди — поляки, угорці. Вони конструюють національні міфи. Про об’єктивізм тут, на жаль, не йдеться. Я не закликаю чинити так само. Але маємо обговорювати, як писати підручники, в яких було б закладено поняття українця, громадянина щодо трактування власної історії, історії держави та народу», — наголосив Андрій Гречило.

Голова обласної організації Спілки офіцерів України, член Центрального Проводу, полковник Петро Костюк наголосив, що треба зважати, що проти України ведуть гібридну війну. “Ці сторінки починають працювати в гібридній війні, причому не на боці України. Як би історики не прагнули залишатися об’єктивними, вони мають зважати на обставини. На мою думку, такої сторінки в підручнику історії не має бути”, — наголосив офіцер.

За пропозицією Михайла Галущака, учасники круглого столу вирішили звернутися до Міністерства освіти та науки України, аби забрати слова “Прояви колабораціонізму” з підрозділу, де йдеться про батальйони “Нахтігаль”, “Роланд” та де вміщено світлину Романа Шухевича.

ЯКИМ МАЄ БУТИ НОВИЙ ПІДРУЧНИК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ. Наживо

Опубліковано Телеканал НТА Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Як писав “Вголос”, Міністерство освіти та науки України рекомендувало підручник для 10-го класу “Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)”, який переконує учнів, що найяскравішими “проявами колабораціонізму” з нацистами були українські підрозділи “Нахтігаль” і “Роланд”, а також дивізія “Галичина”. Ілюструють це все портретом головного командира УПА Романа Шухевича.

Чому націоналістів прирівняли до колаборантів?

Чому націоналістів прирівняли до колаборантів? В ефірі НТА – автор скандального підручника з історії України для 10-го класу Мар'ян Мудрий

Опубліковано Телеканал НТА Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Фото скандального підрозділу

А в Львівському університеті розклеїли фото викладачів, котрі прирівняли Шухевича до колабораціоніста.