Про це заявив сьогодні головний керуючий ENI Клаудіо Дескальці, передає «Прайм». 

«ENI продовжить займатися «Південним потоком», якщо сума необхідних інвестицій не перевищить 600 млн євро, в іншому випадку ми розглядаємо можливість виходу з проекту», - сказав підприємець.

За його словами, учасники проекту (крім ENI це: французька EDF, німецька нафтогазова компанія Wintershall AG) відчувають труднощі з пошуком фінансування. «ENI ніколи не змогла б вкласти 2,4 млрд євро, оскільки це занадто ризиковано для її фінансового балансу», - вказав Дескальці.

Він уточнив, що ENI змушена вносити зміни в стратегію, оскільки «ми компанія, справи якої йдуть непогано, але ми більше не володіємо можливістю вести бізнес, що вимагає великих обсягів ліквідності».

У місцевих ЗМІ давно звучить припущення про відмову ENI від участі в «Південному потоці», особливо враховуючи останні ускладнення в Брюсселі.

Нагадаємо, у червні Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер пригрозив «наслідками» тим країнам Європейського союзу, які підтримають проект «Південний потік» в його нинішньому вигляді. 

17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодо припинення будівництва «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

Окрім того, на предмет відповідності європейському законодавству перевіряються договори щодо «Південного потоку», укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією.