Про це в неділю, 10 червня, написала газета La Repubblica, повідомляє DW.

За інформацією видання, Сальвіні закликав Мальту надати доступ до порту Валлетті рятувального судна Aquarius організації SOS Méditerranée, на борту якого знаходяться 629 мігрантів. В іншому випадку Сальвіні має намір закрити італійські порти. Влада Мальти відхилили вимогу, заявивши, що не має відношення до рятувальної акції.

«Мальта нікого не впускає, Франція розвертає людей на своєму кордоні, Іспанія захищає свої кордони із використанням зброї. З сьогоднішнього дня і Італія скаже «ні» торгівлі людьми та нелегальній міграції», - написав Сальвіні в Facebook.

Відзначається, що минулого року попередник Сальвіні на посаді глави МВС Італії звернувся до європейських партнерів із подібною вимогою. Проте запит Марко Мінніті був відхилений, оскільки у відповідності до права на порт-притулок суден, які терплять лихо, а також кораблі, на борту яких присутні потерпілі корабельної аварії, мають бути допущені в порт.

Напередодні на дії італійської влади поскаржилися представники німецької громадської ініціативи з порятунку біженців, що терплять лихо, «Морський дозор». За їх інформацією, при заході в порт Реджо-ді-Калабрія на процедури реєстрації пішло набагато більше часу.

Представник «Морського дозору» Рубен Нойгебауер зазначив зростання «тиску» і висловив стурбованість ситуацією, що склалася в Середземному морі.

Як повідомлялося, у регіоні знаходиться «занадто мало» рятувальних служб, при цьому тільки за 9 і 10 червня в Середземному морі було врятовано більше тисячі мігрантів.