Відтепер не дійсні ніякі відмовки буцімто тарифи накинуті з Центру – відповідальність за грабіжницькі Тарифи Садового повинен нести мер Львова і депутати тих фракцій, які підтримали його позицію.

Іван Денькович – голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина», заступник голови Львівської обласної ради

Іване Васильовичу, чим Ви поясните, що депутати Львівської міської ради не підтримали пропозиції ЮВТ?

Суть виступу Тимошенко перед депутатами міської ради 22 лютого можна звести фактично до однієї фрази: «Не треба красти, тоді знайдуться гроші і для забезпечення зниження грабіжницьких тарифів, і для розвитку міста».

Адже що запропонувала Юлія Володимирівна? По-перше, вилучити із тарифу, який пропонують платити львів’янам, корупційні схеми «Львівтеплоенерго». Чиновники цієї організації позакладали в тариф видатки на санаторії, службові машини, купівлю обладнання за завищеними цінами та ін. Якщо припинити ці зловживання, то львів’янам, може, й узагалі не доведеться добиватися дотацій.

По-друге, Юлія Тимошенко поставила вимогу дотувати надмірні видатки громадян за теплопостачання за рахунок чесної поведінки з комунальною власністю і землею. Треба чесно продавати на аукціонах землю і майно.

Зрозуміло, що пропозиції Юлії Володимирівни захистити громаду Львова за рахунок обмеження непомірних апетитів декого з депутатів і чиновництва на чолі з мером Садовим, викликали справжню паніку в їхніх рядах. У результаті план Юлії Тимошенко щодо обмеження зростання цін на теплопостачання не був прийнятий.

Відтак хотів би наголосити, що після сесії Львівської міськради 22 лютого уся відповідальність за грабіжницькі тарифи за тепло і гарячу воду лягає на Львівський міськвиконком і депутатів тих фракцій міськради, які, згуртувавшись навколо мера Андрія Садового, підтримали запровадження непосильних для людей тарифів. Відтепер не дійсні ніякі відмовки буцімто ці тарифи накинуті з Центру – відповідальність за грабіжницькі Тарифи Садового повинен нести мер Львова і депутати тих фракцій, які підтримали його позицію. Наголошую: ці фракції підтримали Тарифи Садового навіть всупереч умовлянням лідера фракції «Нашої України» у Верховній Раді В’ячеслава Кириленка, всупереч наполяганням лідера ЛОО НСНУ і губернатора Львівщини Петра Олійника, всупереч рішенню київського керівництва НРУ.

Чи лише фракція БЮТ не підтримала остаточний варіант рішення міськради по тарифах, в якому йдеться про скасування двоставкового тарифу з початку наступного опалювального сезону?

Нас в цьому підтримала також фракція ПРП. Не проголосувавши за прийняття цього рішення, ми тим самим задекларували нашу готовність боротися до кінця за зниження тарифів для населення вже зараз. Сьогодні ми реально шукаємо професійних аудиторів, які зможуть зайнятися перевіркою діяльності «Львівтеплоенерго».

Ми — не вороги громаді Львова. І піар для нас не самоціль, як то стверджують наші опоненти. БЮТ підтримує усі рішення, які скеровані на поліпшення соціальної ситуації, а от за демагогічні, популістські рішення, яким й є насправді рішення міської ради по тарифах, ми не будемо голосувати.

У Львові Юлія Володимирівна ще раз показала хто дбає за інтереси простих громадян, а хто прикривається красивими словами, відстоюючи насправді тільки свої приватні інтереси. Чому керівник «Львівтеплоенерго» не хоче аудиту і, що важливо, чому мер і міські депутати, які стільки говорили про порушення в цій організації, коли дійшло до справи, виявили, що вони також не зацікавлені в перевірці цієї організації? Чи не тому, що в собівартості формування ціни тепла у Львові не тільки сидять бази відпочинку „Тростян” та „Калина”, де більше 3,5 млн. грн. витрачається абсолютно не за призначенням, не тільки закладено «відкати», але й є певні інтереси деяких депутатів і чиновників Ратуші?

Тимошенко у своєму виступі запропонувала перевірити всі попередні рішення міської ради щодо оренди та приватизації комунальної землі і майна.

І ми зараз цим займаємося. Адже не виключено, що саме це зможе пролити світло на реальні мотиви дій частини депутатів, які роблять сьогодні все можливе для того, щоб не допустити продажу та оренди землі і майна виключно з аукціонів. Результати моніторингу обов’язково будуть доведені нами до громадськості.

А Ви не боїтеся, що цей моніторинг покаже, що деякі депутати фракції БЮТ також використовували «пільгові» схеми для отримання землі?

Зараз рано когось конкретно звинувачувати, треба дочекатися результатів перевірки.
Але якщо такі депутати виявляться у нашій фракції – вони будуть покарані, імперативний мандат дозволяє нам впливати на наших депутатів. Для БЮТ найважливіше, щоб депутатський корпус міськради пам’ятав, що вони прийшли в міськраду, щоб відстоювати інтереси громади, і ми цього доб’ємся.

Досить багато звинувачень на адресу БЮТ прозвучало з вуст лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока. Вони залишаться без відповіді з Вашого боку?

Відверто кажучи, я завжди знав, що Тягнибок чудовий оратор, але наклепи, які прозвучали на адресу нашої партії з вуст Тягнибока, можуть викликати лише обурення. Дивно, що депутати міськради звинувачують Юлію Тимошенко у популізмі, вона пропонує чіткі і конкретні схеми розв’язання найнасущніших проблем простих громадян. Натомість виступ Тягнибока – це відвертий і неприкритий популізм. Це навіть не просто хрестоматійний приклад популізму, а відверта пропаганда, суцільне безпідставне звинувачення людей невідомо в яких гріхах та й ще з елементами ксенофобії і антисемітизму. Але чомусь ніхто із числа шляхетних і європейських депутатів, як їх називає мер, навіть не звернув на це увагу, не зробив Тягни боку бодай зауваження !!!

Як що ж говорити конкретно, то я би хотів Тягнибока запросити у Новояворівськ та Новий Розділ, нехай він вивчить ситуацію безпосередньо на місці і хай скаже що краще: отримувати реальні послуги за нехай дещо вищою, але не грабіжницькою й економічно обґрунтованою ціною, чи так як маємо зараз у Львові: отримувати квитанції з шаленими сумами і розуміти за що ти платиш і навіть не мати надії на позитивне вирішення ситуації з тепло- і водопостачанням?

Ми вимагатимемо від пана Тягнибока публічного вибачення за те, що він заявив, нібито представники БЮТ голосували за цей двоставковий тариф на виконкомі.