Іван Денькович – голова ЛОО ВО "Батьківщина", заступник голови Львівської облради.

БЮТ – один з небагатьох блоків, який сформував виборчий список. Наскільки відомо, до прохідної частини списку потрапило три члени "Батьківщини", які чітко асоціюються з Львівщиною, ще троє львів’ян – в потенційно прохідній частині списку. Чи таке представництво у списку відповідає ролі й місцю Львівської обласної організації в житті партії "Батьківщина"?

По-перше, хочу звернути увагу на те, що ці списки формувалися не з чистого аркуша. Фракція БЮТ у парламенті за результатами минулих виборів нараховувала 129 депутатів. 24 з них зрадили наші позиції. 105 депутатів минулої каденції автоматично потрапили до прохідної частини списку. Отож маневру для ротації списку було небагато. Якщо говорити про Львівщину, то вона була представлена у фракції БЮТ двома нардепами Степаном Курпілем та Андрієм Шкілем. На цей раз до прохідної частини включено ще одного представника Львівщини безпосередньо за квотою обласної організації.

Це саме Ваша кандидатура.

Так, якщо Ви пам’ятаєте, моя кандидатура була включена до попереднього списку. Але тоді я зняв свою кандидатуру за власним бажанням. Вважав своїм обов’язком зосередитись на роботі перш за все в області. А зараз відчуваю, що пріоритети змінюються і на перше місце виходить необхідність налагодження тіснішої співпраці і координації зусиль між областю та центром як по партійній, так і по державній лінії. Необхідно відстоювати позиції Львівщини у центрі і посада нардепа відкриває ширші можливості для реалізації цієї мети.

Якщо Ви підете працювати нардепом, то звільните посаду заступника голови Львівської облради?

Це справді так. При цьому, я сподіваюсь, що ця вакансія буде заповнена знову за квотою БЮТ.

Кого Ви будете рекомендувати?

Збереться бюро парторганізації, фракція. У нас є багато людей, досвід яких дозволяє обійняти посаду заступника голови Львівської облради. Наразі про це говорити передчасно.

Певний резонанс викликала поява у списках БЮТ Олександра Гудими та Степана Давимуки, які, як відомо, пристали до партії зовсім недавно. До того ж, вони опинилися на досить високих, потенційно прохідних, місцях.

Це їх політичний вибір. А рішення про включення Давимуки і Гудими до списку БЮТ на виборах до ВРУ приймалося у Києві, а не у Львові. Різне можна сказати про цих політичних діячів, але безумовним є одне – їхній значний досвід. Думаю, що насамперед ця обставина була врахована при прийнятті рішення про включення їх до виборчого списку. Проте не всі члени ЛОО "Батьківщина" однозначно схвально до цього поставилися. Бо пам’ятають ставлення Гудими і Давимуки до нашої політичної сили у 2005-2006 роках.

Поживанов свого часу заявив, що провід НРУ приймав рішення про входження цієї партії до БЮТ, але Тарасюк, не виконав його. Наскільки це відповідає дійсності?

Це питання слід адресувати нашому центральному керівництву. Особисто я можу підтвердити, що на певному етапі дійсно відбувалося активне налагодження контактів між Рухом та БЮТ на обласному рівні і навіть готувалося підписання угоди про співпрацю. Але потім, не знаю за яких обставин, цього не сталося. Хоча нормальні робочі стосунки між депутатами усіх рівнів збереглися. Не виключено, що охолодження відносин між БЮТ та НРУ у центрі зумовили контакти останнього з Юрієм Костенком, який виступає категорично проти співпраці між правими та БЮТ.

Чи не прикро Вам, що велика когорта львів’ян потрапила до БЮТ не за списком "Батьківщини", а за квотою ПРП та ще й опинилася на досить високих місцях у виборчому списку? І як зараз розвивається співпраця між БЮТ і ПРП на Львівщині?

Входження ПРП до БЮТ є, з одного боку, доброю справою. А з другого – якщо робити детальний аналіз, то у ВО "Батьківщина" є потужні кадри, які, на жаль, не потрапили до прохідної частини списку.

Чи не стане ПРП рупором Тимошенко на Львівщині?

Не думаю, що таке можливо. Пинзеник та деякі інші лідери ПРП дійсно користуються популярністю на Львівщині, це добре знані та поважні політики. Але структури ПРП в Україні, в тому числі й у нашій області, не є розгалужені та малочисельні. Отож реально пеерпісти навряд чи зможуть відігравати провідну роль.

На сьогодні створено координаційні ради БЮТ та ПРП на рівні районів і міст. Ведеться робота щодо створення обласної координаційної ради. Можна говорити і про співпрацю на рівні депутатів рад різних рівнів. А от інших більш конкретних спільних справ наразі немає.

БЮТ взяв на себе обов’язок провести незалежний аудит теплокомуненерго Львова? Чи вдалося виконати цю обіцянку?

Дійсно, після лютневого засідання сесії Львівської міськради, БЮТ не полишив наміру самостійно розібратися в тарифній політиці міської влади. Але створена нами партійна комісія не змогла цього зробити, бо влада Львова заблокувала передачу документів, які були необхідні для її роботи.

Наші представники були включені до складу нової комісії міськради, котра має оприлюднити висновки до 1 червня. Там, здається, робота просувається, хоча і дуже повільно. Що стосується незалежного аудиту, то він має сенс тільки в ув’язці зі з’ясуванням питання тарифної політики. До того ж, з огляду на початок підготовки до дострокових виборів, в нас зараз просто не вистачає фізичних сил займатися цим питанням. Але ми обов’язково до нього повернемося.

Чому партійна газета "Наша Батьківщина" не змінила редактора, хоча було відповідне рішення центру?

Головному редактору газети бюро оголосило догану. Адже ми вважаємо, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Василь Семен навпаки, дуже багато робить для нашої організації. Тому в даному випадку рішення про його звільнення з посади головного редактора було би несправедливим.

Як Ви прокоментуєте той факт, що Олександр Гудима зараз є членом фракції БЮТ Львівської облради. Адже саме БЮТ ініціював прийняття закону про імперативний мандат?

Я, як голова, радий кожному, хто вступає в партію. Хотілося б тільки, щоб наміри цієї людини біли щирі, відверті і чесні. На останній сесії Гудима просто передав заяву про своє бажання вступити до нашої фракції. Я не юрист, тому мені складно коментувати законність такого кроку. Як голова обласної партійної організації і як лідер фракції ставитимусь до Олександра Гудими як і до всіх інших членів фракції, тобто вимагатиму роботи і партійної дисципліни. Хоча до цього часу Гудима ще ні разу не брав участі у засіданнях фракції.

Якщо відбудуться дострокові вибори, то на Львівщині розгорнеться боротьба передусім між помаранчевими за голоси виборців. наскільки реальними є заяви Ваших однопартійців про те, що БЮТ отримає 50% підтримку електорату Львівщини?

Зараз йде формування штабів, дільниць. Ми врахували помилки, які були допущені нами у цій роботі в 2006 році. Зараз же ми вводимо нову систему організації роботи членів комісій і спостерігачів на виборах. На кожній дільниці наші депутати чи інші відомі та впливові члени партії будуть призначені старшими, тобто відповідатимуть за роботу всіх наших представників на цій дільниці.

До того ж, контролювати результати дострокових виборів буде значно легше, ніж на виборах 2006 року, з огляду на те, що буде лише одна відомість, а не декілька.

Результати дострокових виборів буде важко сфальсифікувати ще й тому, що діє угода між НУ та БЮТ і, я сподіваюся, порушити її цього разу ніхто не захоче. Ми свідомі того, що НУ і БЮТ – дві політичні сили, які одна без одної не прийматимуть жодного рішення.

Якщо говорити про агітацію та можливість так званого "чорного піару", то НУ та БЮТ вже провели "круглий стіл" і навіть домовилися про те, що спільно будемо проводити агітацію.

Взагалі, я вважаю, що "чорний піар" починається там, де нашим союзникам чи опонентам нічого конкретно сказати виборцям про реальні результати своєї роботи. Якби представники НУ, діючі і колишні депутати, мали що сказати виборцю, то вони би не чіпали БЮТ. А так вони не мають що сказати і починають обливати брудом БЮТ. Але надіюся, що цього разу обійдеться без цих прикростей.

В мене ще одне запитання до Вас, як до голови тендерного комітету Львівської облради: чи визначено переможців тендеру на закупівлю автомобілів для облради?

Ні, тендер довелося перенести на кінець травня та змінити технічні умови його проведення. Адже офіційних заявок на участь в ньому не надійшло. Були представники однієї фірми, які пропонували китайські машини. Але це сумнівна якість і ми не наважилися приймати рішень. Але вони просто цікавилися. Скоріше за все, враховуючи кошти, які облрада може виділити на ці цілі, доведеться зупинити свій вибір на "Волгах".