Про підготовку та сам матч проти аутсайдера нашої відбірної групи «Вголос» розпитав у автора першого забитого голу в історії збірної України (у грі з командою Угорщини, 1992 рік), одного з найрезультативніших нападників за всі чемпіонати України Івана Гецка.

Іван Михайлович, перше питання про спаринг із грузинами. Сподобалася гра?

Цим матчем я не задоволений. Не побачив тих швидкостей, які повинні були бути. Не побачив того футболу, який мала би показувати наша збірна. Була помітна розслабленість, недооцінка суперника, не було емоцій, не було взаємодії. Звісно, я розумію, що гра товариська. Тим не менш, в таких іграх також себе потрібно показати, налагоджувати зв’язки. А цього не було.

Можливо, футболісти просто втомилися, позаду ж сезон?

Швидше за все, що футболісти і справді втомилися. Вони уже чекають на відпустку. Тим паче, що для наших грандів  - «Динамо» та «Дніпра», звідки багато футболістів збірної, сезон вдався, було багато хороших матчів. Але при цьому футболісти повинні розуміти, що на полі вони у футболці збірної і повинні відповідно налаштовуватися. Зрештою, вони професіонали і повинні якісно виконувати свою роботу. Попереду матч із Люксембургом. Будь-яка втрата очок у відбірній кампанії до Євро-2016 може мати плачевні наслідки. Тому потрібно всерйоз ставитися до підготовки до матчу. Із Люксембургом потрібно зіграти на хорошому рівні, Боже упаси наших футболістів недооцінити цього суперника.

Якщо українці таки розслабляться, Люксембург належить до тих команд, які можуть покарати «синьо-жовтих» за це?

У будь-якій грі недооцінка суперника може дуже дорого обійтися. Сподіваюся, цього не станеться із українцями. Тренерський штаб повинен підібрати правильні слова і установку. Розслаблятися футболісти будуть у відпустці. Сподіваюся, зіграє свою роль і клас наших футболістів. Тих же Ярмоленка та Коноплянки, які у цьому сезоні підтвердили, що їх недарма вважають лідерами у нашому футболі, й отримують пропозиції від хороших європейських клубів.

От власне, в ці дні представники Ярмоленка та Коноплянки активно ведуть переговори про перехід цих футболістів у європейські клуби. Це самих гравців не відволікає від футболу?

Коноплянка та Ярмоленко ж не ведуть переговори, цим займаються їхні агенти. Це не має позначатися на діях футболіста на полі. Зрештою, Ярмоленко та Коноплянка розуміють, що у кожній грі вони повинні підтверджувати свій рівень. Тільки тоді їхня ціна зростатиме. За ними ж постійно стежать і аналізують їхню стабільність.       

Якщо, приміром, Ярмоленко заб’є три голи Люксембургу, це може позначитися на процесі переходу в інший клуб?

Безперечно, будь-яка хороша гра може стимулювати інтерес клубу до футболіста. Цим гравці тільки підвищують ціну.

Який Ваш прогноз на недільний матч збірної?

Хотілося б, аби збірна України не пропустила жодного голу. Потрібно вирішити долю матчу ще в першому таймі. Українці зобов’язані забивати 2-3 голи, після чого буде повна впевненість у перемозі. Головне – щоби наші футболісти не надумали обігрувати суперника «на одній нозі». Буде здорово, якщо вдасться забити звиклий гол. Тоді команда розкриється, діятиме впевненіше.

Олег Петренко, спеціально для «Вголосу»