Пане Іване, вчора лідер НРУ Борис Тарасюк перебував у Львові. Чи вдалося керівникам районних організацій Руху зустрітися з ним?

Так, вчора, 5 квітня, відбулася зустріч голів районних організацій Львівщини з головою Народного Руху Борисом Івановичем Тарасюком та Василем Степановичем Куйбідою, який є головою оргкомітету зі скликання звітно-виборчої обласної конференції НРУ.

На цьому зібранні йшла серйозна, предметна розмова відносно справ, які є в Русі, відносно ситуації в обласній організації. Ми спробували переконати Бориса Івановича, що неправильна позиція – відсторонити наші керівні органи від роботи і створити оргкомітет з людей, які не мають часу керувати нашою діяльністю. Але найголовніше – ми спробували його переконати, що треба якнайшвидше проводити обласну звітно-виборну конференцію, де вибрати голову, легітимне правління, перегорнути сторінку непорозумінь і працювати далі.

Чи вдалося переконати Тарасюка найближчим часом провести звітно-виборну конференцію ЛКО НРУ?

На жаль, я не можу ствердно сказати, що нам це вдалося зробити. Зібрання не закінчилося твердою обіцянкою Бориса Івановича, щоб ми провели конференцію 11 квітня. Бо більше двох третин районних організацій настроєні, щоб це було саме у цю суботу, 11 квітня.

Натомість Борис Іванович наполягає, що дату конференції має визначити оргкомітет, а потім - затвердити політрада НРУ.

А ми так і не знаємо, коли збереться політрада і чи прийме вона рішення про скликання конференції.

Як ви будете діяти, якщо політрада таки не збереться до 11 квітня?

Ми почекаємо 2-3 дні. Якщо політрада не збереться і далі буде затягуватися, а це вже йде третій місяць, то ініціативна група з голів районних організацій таки скличе конференцію. Згідно зі статутом ми таке право маємо. За вимогою не менше половини організацій ми маємо право скликати позачергову конференцію і вже самі будемо обирати собі правління і голову.

Тобто 11 квітня ви у будь-якому випадку будете проводити обласну конференцію?  
      
Ми через день-два зорієнтуємось, чи підтримає нашу вимогу політрада Руху. Якщо підтримає, то це буде плюс для керівних органів Києва. Якщо такого рішення не буде, то ми зберемо ініціативна групу з голів райорганізацій і приймемо рішення про дату скликання конференції.

Чи висловлював свої побажання Борис Іванович щодо кандидатури нового керівника обласної організації?

Ні. Він тримається дуже дипломатично. Однак у нас викликає сумніви, що керівництво Народного Руху України хоче в толерантний, нормальний, цивілізований, статутний спосіб визначити органи правління Львівської обласної організації.