Депутати Калуської міської ради на черговій сесії відхилили протест прокурора м. Калуша щодо необхідності привести Регламент ради у відповідність з чинним законодавством, оскільки ст. 24 порушує Закон України про статус депутатів місцевих рад. Саме, скориставшись нею, у травні керівництво міської ради заблокувало створення фракції Української народної партії.

Суть конфлікту полягає в тому, що Регламент ради передбачає, що фракцію може створити група депутатів чисельністю не менше 10 чоловік. І це в той час, коли Закон України (п.1 ст. 27) чітко стверджує: „Депутати можуть об’єднуватися у фракції з чисельністю не менше п’яти у районній та міській радах”. На травневій сесії депутатам — членам Української народної партії, не вдалося зареєструвати фракцію УНП тому, що вони зібрали лише 7 підписів. І хоч такої кількості достатньо згідно із Законом України, але недостатньо згідно з Регламентом Калуської міської ради. Після нереєстрації фракції УНП у травні керівництво міської організації „народників” звернулося у міську прокуратуру, яка і винесла протест на рішення ради. Проте депутати ради не підтримали протесту прокурора м. Калуша і відклали вирішення питання на невизначений термін. А міський голова повідомив, що керівництво міської ради направило запити до Верховної Ради та Кабміну, щоб отримати роз’яснення положень Закону про статус депутатів місцевих рад.

У Верховній Раді фракцію Української народної партії створили 16 березня, в Івано-Франківській обласній раді — 31 березня, у Калуській районній раді — 17 травня. Всього на Прикарпатті у міських та районних радах створено 12 фракцій УНП. За словами голови прикарпатських „народників” Віктора Анушкевичуса, він двічі мав зустрічі з міським головою Калуша, на яких серед інших питань була обговорена ситуація щодо порушення керівництвом міської ради законодавства у зв’язку з відмовою реєстрації фракції УНП. „Ситуація виглядає ще більш дивною через те, що міський голова Роман Сушко є чільним представником НРУ, з яким УНП тісно співпрацює, — зазначає Віктор Анушкевичус. Проте співпраця, безумовно, не виключає конструктивної критики виконавчої влади. Після другої безпідставної відмови зареєструвати фракцію УНП в Калуській міській раді ми ставимо питання руба: якщо фракцію не буде зареєстровано на липневій сесії, керівництво організації подає позов до суду, який зобов’яже виконати Закон і міського голову, і міську раду”.