Про це інформує прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода».

У відповідній заяві зокрема сказано: «Змушені констатувати, що замість відповідального та виваженого підходу до аналізу перспектив і потенційних загроз, пов’язаних із видобутком сланцевого газу на Прикарпатті, цей процес дедалі більше свідомо зводять до політичних маніпуляцій та відвертого спекулювання.Винятково в цьому контексті нині слід розглядати абсурдні закиди щодо начебто «показового провалу свободівцями нещодавнього голосування в Івано-Франківській обласній раді» або ж «вимагання у компанії «Шеврон» 450 млн. доларів за дозвіл працювати на західній Україні».

На думку свободівців, мета таких провокацій – «намагання окремих зацікавлених осіб та структур перекласти відповідальність за можливе непогодження обласною радою проекту Угоди, а також прагнення будь-якою ціною очорнити не лише свободівців, які піддали аргументованій критиці надісланий урядом первинний проект Угоди, але й кожного, хто не посміє її підтримати на позачерговій сесії 20 вересня».

«Вважаємо за необхідне наголосити, що фракція ВО «Свобода» в Івано-Франківській обласній раді налічує лише 18 осіб з-поміж 114 депутатів загального складу ради. Окрім того, весь депутатський корпус складається з 12 фракцій. Тож ухвалення односторонніх рішень, як і їх блокування будь-якою із них неможливе в принципі. Більше того, саме задля забезпечення максимальної публічности, прозорости, ретельного аналізу та всебічного обговорення положень Угоди голова обласної ради свободівець Василь Скрипничук створив спеціяльну робочу групу, до якої увійшли як депутати від усіх фракцій, так і представники виконавчої влади, громадських організацій краю, науковці, екологи та журналісти», – йдеться далі.

У результаті, як відзначають у «Свободі», на противагу цивілізованій, ґрунтовній дискусії має місце фактичне примушування до квапливого і некритичного погодження Угоди – без урахування екологічних ризиків, економічних вигод для громади краю та на користь завуальованих тіньових структур заради створення можливості їхньої швидкої наживи на надрах Прикарпаття.

На знак протесту проти цих маніпуляцій Івано-Франківська обласна організація ВО «Свобода» «змушена розглянути питання доцільності участі фракції в роботі позачергової сесії та покласти відповідальність за всі можливі екологічні ризики й будь-які проблеми та економічні невигоди на тих, хто ініціює такого роду провокації».