6 червня Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив у силі судову ухвалу про утримання під вартою до завершення слідчих дій екс-заступника начальника УМВС в Чернівецькій області, депутата міськради Миколу Харабару, якого звинувачують у порушенні виборчого законодавства.

Клопотання депутатів міськради з проханням не ізолювати їх колегу від суспільства до судового розгляду справи до уваги не взяли.

6 червня група депутатів Чернівецької міськради у супроводі журналістів місцевої телекомпанії ТВА прибула на засідання Апеляційного суду Івано-Франківської області, де розглядалася апеляційна заява екс-заступника начальника УМВС в Чернівецькій області, депутата міськради Миколи Харабари про заміну запобіжного заходу. Телевізійників на засідання не допустили. Через адвоката було передано звернення депутатів міськради, а також звернення обласної асамблеї інвалідів та звернення з підписами виборців з проханням не ізолювати на час слідства Миколу Харабару від суспільства. Однак прокурор наполіг на тому, що Микола Харабара звинувачується за статтями, які передбачають ув’язнення на строк понад три роки, а тому запобіжним заходом у такому випадку є взяття під варту. Суд, посилаючись на зазначену процесуальну норму, апеляційну заяву М.Харабари про заміну запобіжного заходу, не задовольнив.
Депутат міськради, секретар обкому СДПУ(О) Василь Забродський, коментуючи хід судового засідання та його рішення заявив: «На жаль, навіть після цього суду я переконався, що справа носить замовний характер і те, що фракція «Наша Україна» у повному складі пробойкотувала позачергову сесію міськради, доводить, що справа має політичний підтекст».

Керівник фракції «Наша Україна» у міській раді Валерій Чинуш, коментуючи місцевим ЗМІ, відсутність представників фракції на позачерговій сесії міськради, зазначив, що особисто перебував у відрядженні, але вважає, що депутатське звернення на підтримку М.Харабари є політичним актом і тиском на суд, а тому він такі дії не підтримує.
Офіційне звинувачення М.Харабарі ще не висунуто. Водночас 6 червня, за повідомленням УНІАН, Генпрокурор Святослав Піскун зазначив, що продовжується досудове слідство у кримінальній справі за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.157 (перешкоджання виборчому праву) і ч.3 ст.364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, які вчинив один із заступників начальника УМВС України в Чернівецькій області під час другого туру виборчої гонки. Встановлено, що він за допомогою раніше судженого позаштатного працівника міліції з використанням фіктивних документів зірвав процес голосування на трьох виборчих дільницях в м. Чернівці і с. Топорівці Чернівецької області. 

ПІАР