За його словами, так вирішив сьогодні сам Петро Порошенко. «Позиція вкрай чітка: працівники адміністрації повинні бути взірцем професіоналізму і моральних якостей, особливо в ці часи», – наголосив Таранов, як повідомляє прес-служба голови держави.

На переконання президента, статус учасника АТО мають отримувати лише особи, безпосередньо залучені в операції на місцях, а регулярні службові відрядження не можуть бути підставою для його отримання. «Статус учасника бойових дій мають отримувати тільки ті військові, хто безпосередньо на полі бою зі зброєю в руках захищає нашу свободу. Воєнний туризм, якщо є такі випадки, потрібно припинити», – наголосив Андрій Таранов.

Крім того, додав він, голова держави ініціюватиме перегляд критеріїв статусу учасника АТО на законодавчому рівні, щоб «чітко розмежувати статус військових і цивільних учасників антитерористичної операції».

Таранов також повідомив, що Адміністрація президента звернулася до відповідних органів із проханням надати повний список тих, хто отримав посвідчення учасника АТО – «щоб переконатись, що ніхто більше не виявив бажання стати воєнним туристом – ні з адміністрації, ні серед представників місцевих органів влади».

Днями виникли скандали з кількома урядовцями, які влаштовували собі статус учасника АТО, зокрема із заступником міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Дмитром Ісаєнком, якого змусили відмовитися від цього статусу.