Про це сказав високопоставлений представник командування тилу ізраїльської армійської структури, що займається питаннями цивільної оборони.

“Це станеться. Землетрус, потенційно більш руйнівний, ніж будь-яка війна, – питання часу”, – сказав співбесідник агентства, що говорив на умовах анонімності.

Підземні поштовхи можуть спровокувати цунамі, яке ударить по густозаселенному середземноморському узбережжю. “Це теж не уявна загроза”, – сказав він.

Назвавши природну катастрофу “питанням часу”, військовий нагадав, що в Ізраїлі, розташованому в зоні сирійсько-африканського розлому, підземні поштовхи магнітудою не менше ніж 7 балів трапляються, за статистикою, з періодичністю в 80-90 років. Останній такий землетрус стався в 1927 році і забрав життя 300 людей.

Рік тому в Ізраїлі проводилися національні навчання служб цивільної оборони, за сценарієм яких землетрус і викликане ним цунамі забрали життя семи тисяч ізраїльтян і залишили без даху ще 170 тисяч. Фахівці передбачають, що від стихії постраждають, головним чином, північні райони країни.

Джерело: РІА Новини