Відтак прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху доручив своєму послу зустрітися з главою уряду Польщі Матеушем Моравєцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як «польські табори смерті».

«Закон є безпідставним, я категорично проти нього. Не можна змінити історію, і не можна заперечувати Голокост», – цитує Нетаньяху Reuters.

МЗС Ізраїлю заявило в своїй заяві, що вимагає від польського уряду змінити пропозицію, а представник відомства додав: «Ми будемо звертатися до польської влади з цього питання з таким ясним повідомленням».

Тривалий час поляки боролися проти використання фраз на кшталт «польські табори смерті», які означають, що Польща, хоча б частково, відповідає за табори, де мільйони людей, здебільшого євреїв, були вбиті нацистською Німеччиною. Табори були побудовані та експлуатувалися нацистами після вторгнення до Польщі у 1939 році.

Тепер же більшість ізраїльських високопосадовців оприлюднили заяви, що засуджують польський законопроект. Зокрема, міністр фінансів країни сказав: «Є одна історична правда, сильна і доведена, і в ній – жахи нацистських гнобителів і тих, хто їм допомагав, включаючи Польщу».

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин.

Відповідно до першої, до відповідальності притягуватимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення «злочинів» українських націоналістів та українських організацій, які «співпрацювали з Третім рейхом».

У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про «польські табори смерті».

Уже повідомлялося, що МЗС України, реагуючи на цей закон, заявило, що «глибоко стурбоване» фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону і попросило не зображати українців винятково як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

На цю тему читайте також:  Із адвоката в ката: чому Польща знову наступила на українську державність?