Цього року зима розпочнеться із джазу.

До транскордонного джазового марафону приєднаються десять міст України та Польщі: Львів, Харків, Севастополь, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Люблін, Перемишль, Білосток. Центром джазового руху, як і завжди, буде Львів.

У Львові виступатимуть 16 колективів, у яких грає близько сотні музикантів зі США, Австрії, Франції, Росії, Литви, Польщі та України.

Родзинкою фестивалю «Jazz Bez»є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz... Цьогоріч програма фестивалю складена так, щоб поєднати на одній сцені різні стилі джазу та провокувати публіку до роздумів, а музикантів - до пошуку нових відтінків джазу та експериментів.

Упродовж десяти днів джаз лунатиме у Театрі ім. Марії Заньковецької, Львівській обласній Філармонії, Пороховій Вежі, клубі «Picasso» та «ДжазКлубі.Львів».

Для поціновувачів якісної музики гратимуть:
TARBABY
(США)
проект, у якому поєднались світила американського джазу: володар «Греммі» контрабасист Eric Revis, напарник легендарного Джейсона Морана барабанщик Nasheet Waits, учасник «The Mingus Big Band» піаніст Orrin Evans, та засновник «World Saxophone Quartet» саксофоніст Oliver Lake.

DuetBradTerry & JoachimMencel
(США -Польща)
дует найбільш досвідченого американського кларнетиста-імпровізатора Бреда Террі та польського піаніста-віртуоза Йоахіма Менцеля.

JanuszMuniakSextet
(Польща - США)
проект легендарного польського саксофоніста Януша Муняка, який на фестивалі святкуватиме своє 70-ліття.

Thuillier trio
(Франція)
несподіване і непересічне акустичне тріо тубіста Франсуа Тюльє, яке експериментує з можливостями духових у джазовій музиці та поза нею. Тріо влаштувало фурор на «Джаз Безі» 2009 року.

JohnBeasleyEuropeanQuartet
(США - Польща - Україна)
до європейського квартету володаря цьогорічного «Греммі» (номінація Best Jazz Instrumental Album) американського піаніста John Beasley увійшли польський басист Lukasz Makowski, перкусист Krzysztof Kwiatkowski та український гітарист Євген Пугачов.

ELGRECO
(Польща-Австрія)
унікальне поєднання джазу, електроніки, world music та поезії. Проект виконує композиції Йоахіма Менцеля до творів Кипріяна Норвіда, Яна Кохановського, Емілі Дікінсон, Оскара Уайльда...

Soundinspace
(Польща-Україна-Росія)
імпровізаційна музика поєднала патріарха українського фрі-джазу саксофоніста Юрія Яремчука, талановитого саксофоніста із Санкт-Петербургу Іллю Бєлорукова, польського басиста і філософа Рафала Мазура та перкусиста Метека Ґорку.

ContemporaryNoiseSextet
(Польща)
найбільш знаний у світі польський проект, що творить на перетині джазу, джаз-року, трансу і нойзу. Contemporary Noise Sextet характеризують свою музику як енергійний джаз з елементами музики до кінофільмів.

SEBBERNATOWICZTRIO & MarkStryszowski
(Польща)
тріо відомого піаніста Себа Бернатовіча разом із визнаним вокалістом та саксофоністом Марком Стрижовскім презентує на фестивалі проект „Tance Wschodnie", у якому джаз поєднався із електронною обробкою народної музики Східної Польщі та Західної України.

Levity
(Польща)
тріо досвідчених польських музикантів нещодавно випустило альбом „Chopin Shuffle", у якому інтерпретували 24 прелюдії Шопена у класичних джазових формах з використанням електронного звучання.

KarolinaBeimcikQuartet
(Польща)
молодий польський джаз на фестивалі представить квартет, який об'єднала вокалістка Karolina Beimcik. До квартету також входять піаніст Jan Smoczyński, відомий українській публіці з проекту «New Trio», який виступав на фестивалі минулого року, контрабасист Michał Jaros, який виступав у проекті «ShjckolaD+PL» та барабанщик Sebastian Frankiewicz.

DŻEMBEZDŻEZ
(Україна - Польща -Литва)
новостворений проект влаштує джем із різних стилів і технік гри, у якому нью-джаз переплететься із d'n'b, хаусом, ембіентом і, навіть, хіп-хопом. Куди заведе імпровізація не знають навіть музиканти.

MichaelBalogQuintet
(Україна - США)
до квартету учасника львівського джаз-клубу саксофоніста Михайла Балога увійшли: чиказький барабанщик FrankParker, американський тромбоніст Nathan Williams, молодий львівський піаніст Юрій Середін та басист Андрій Кохан. Михайло та Андрій є також учасниками улюбленого львів'янами етно-джаз гурту «ShоckolaD».

Fusion Point

(Росія)

тріо із Санкт_Петербургу, у складі фортепіано, басу та барабанів, творить мелодійну музику, притаманну для класичного камерного виконання. Музика твориться на перетині таких стилів, як: jazz-rock, smooth-jazz, funk, trip-hop, nu-jazz, lounge і навіть cool, bee-bop та swing.

Litvinyuk Acoustik Jazz
(Україна)
проект львівської піаністки Анастасії Літвінюк до якого входять кращий барабанщик України Ігор Гнидин та найвідоміший український джазовий контрабасист Марк Токар.

Ensemble Nostri Temporis
(Україна)
на фестиваліансамбль представить проект "Музичні приношення Малеру". Музику до проекту написали 5 сучасних композиторів з України і Австрії: Олексій Шмурак, Максим Коломієць та Богдан Сегін; Matthias Kranebitter і Daniel Moser. Музику виконуватиметься на гобої, валторні, контрабасі і фортепіано.

Також на фестивалі «Jazz Bez» відбудеться презентація альбому uajazz.com, та журналу «Джаз.Ру», Тетяни Балакирської. Альбом творився у Львові разом із музикантами «JazzClub.Lviv». «Lviv Sessions» був вибраний редакцією найавторитетнішого російського журналу про звук «Stereo&Video» як додаток до часопису та виданий накладом 123 тис.

І, звісно, фестиваль не пройде без традиційних джем-сейшенів.Атмосферу спокою та вишукану музику доповнюватиме коньяк «Бучач». Зіркових гостей фестивалю гостинно прийматиме мережа готелів «Reikartz»

Як і кожного року, «Jazz Bez» надає знижку на квитки для студентів, членів «ДжазКлубу.Львів», Етноклубу Набутків та фотоклубу «Ч.Б.5х5» .

Довідка:
"Jazz Bez"
є найбільш масштабним, тривалим та досвідченим міжнародним фестивалем, що енергією джазу поєднує десятки міст України і Польщі. Щороку "Jazz Bez" переміщує через кордони Євросоюзу десятки гуртів з різних країн світу, сотні виконавців та слухачів джазової музики, щоб багатоденним джазовим марафоном приносити радість меломанам, об'єднувати організаторів та стимулювати до творчості музикантів, не зважаючи на територіальні розмежування та умовності. Від народження фестивалю у 2000 році кількома концертами у Львові та Перемишлі, джазові імпрези відбувалися у двох десятках міст, на фестивалі утворилося кілька десятків міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на «ДжазБезі» перевершує тисячу осіб.