Суд західного округу Палм-Біч у Флориді (США) зобов'язав Крейга Стівена Райта передати 410 тисяч біткоїнів родині покійного бізнес-партнера Дейва Клеймана. При поточному курсі криптовалюти це приблизно 4 мільярди доларів.
Про це повідомляє Bloomberg.

За рішенням суду, під час процесу суддя Брюс Рейнхард не став вивчати питання, чи дійсно Райт є творцем біткоїну під псевдонімом Сатосі Накамото. Однак після суду адвокат Райта заявив, що судове рішення це підтверджує.

У ЗМІ Райта кілька разів називали одним із найімовірніших творців біткоїну. У 2015 році Wired і Gizmodo випустили матеріали, в яких стверджувалося, що під псевдонімом Сатосі Накамото насправді ховається австралієць. У 2016 році ВВС та The Economist розповіли, що Райт підписував повідомлення за допомогою цифрових підписів, створені з використанням криптографічних ключів, які належать до першої операції із біткоїнами. У травні 2016 року австралієць підтвердив цю інформацію і заявив, що створив біткоїн разом із Дейвом Клейманом і Хелом Фінні. Проте Райт не надав переконливих доказів, тому багато експертів сумніваються в його твердженнях і причетності до створення найпопулярнішої криптовалюти світу.

Судовий розгляд між австралійцем і родиною його бізнес-партнера почався у лютому 2018 року. Брат Клеймана подав на Райта в суд, звинувативши його в привласненні біткоїнів, які вони разом із Дейвом Клейманом заробили на майнінгу.

У позові також містилася листування бізнес-партнерів. Судячи з нього, в одному з перших повідомлень від 2008 року Райт просив Клеймана допомогти із розробкою платіжної системи.

Як писав "Вголос", “Час переходити на біткоїни”: у Верховній Раді спалахнув новий скандал.