Аби дати конкретну відповідь, що насправді стало причиною смерті нардепа Валерія Давиденка, треба, як мінімум, провести ряд експертиз. Якщо говорити про те, чи це було самогубство, чи вбивство, – думаю, поки не варто виключати жодну з версій.

Про це «Вголосу» розповів адвокат, ексслідчий ГПУ в особливо важливих справах Сергій Войченко.

«Ще з часів, коли я працював слідчим, у мене був ряд справ щодо самогубств. І причини там були різні: особисті проблеми, тиск або борги тощо, - зазначив він. - Натомість з відкритих джерел інформації недостатньо, щоб зараз підтвердити одну з версій».

Правоохоронці, за словами адвоката, зареєстрували кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство», адже іншого варіанту у них немає, аби перевірити ці версії – потрібно провести ряд експертиз. Проте в українському політикумі дуже часто були випадки загадкових самогубств. Варто згадати генерала Кравченка, ексміністра транспорту Кирпу, політика Чечетова, ексголову Фонду держамайна Семенюк-Самсоненко та інших.

«І для того, аби з’ясувати, які були мотиви такого вчинку, правоохоронці перш за все мали би вилучити відеозаписи з камер спостереження, оскільки це офісний центр, а влада хвалилася системами розумного міста неодноразово і тим, що у столиці ніхто непоміченим не пройде. Також призначити експертизи щодо технічних характеристик зброї, слідів на одязі та тілі. І тоді вже давати відповідь», - додав Войченко.

Також він розповів: за даними ЗМІ, нардеп начебто фігурував у якихось кримінальних провадженнях. Можливо, це стало причиною такого вчинку. Могло бути й таке, що депутатові погрожували, або він мав бізнесові проблеми. Та й не варто виключати те, що людина просто хворіла. Нардепові могли навіть поставили умову, що він скоїть самогубство, при цьому за ним зберігається його майно. Це може бути у випадках, якщо він був фігурантом кримінальних проваджень і хтось хотів дати на нього покази.

«Можливо, на нього хтось тиснув, або він був морально виснаженим – карантин на всіх по-різному впливає. Адже я, до прикладу, зустрічав випадки, коли сильні люди несподівано вчиняли самогубство», - резюмував ексслідчий.

Більше читайте тут: «Загибель нардепа: самогубство чи замовне вбивство?».