Закінчилися Різдвяні свята, але ще до 15 лютого – Стрітення Господнього – лунатиме коляда і християнський привіт «Христос Рождається». До того часу по наших домівках ходять священики із Йорданським благословенням – окропленням свяченою водою. Ця традиція така ж давня, як і коляда, і винагороджується господарями: люди щедро дають пожертву на церкву. Ця пожертва й стає спокусою для багатьох шарлатанів, які під виглядом священиків приходять у наші домівки. Придбати нині священичий одяг – простіше простого.

Повідомлення про таке шарлатанство час від часу надходять з різних місць. Як правило, це відбувається у містах, у великих багатоповерхових будинках, де легше ввести в оману людей. А особливо тих, які ходять до церкви двічі на рік – на Пасху і на Різдво - і не знають добре своїх священиків. Сьогодні такий випадок зафіксували на проспекті Червоної Калини Сихівського району Львова. Двоє молодих людей у священичих рясах, з кропилом і дзвіночком завітали до будинку № 131 і голосно дзвонили, закликаючи людей відчиняти двері для йорданського окроплення.

Не сподівались, що відразу ж натраплять на квартиру, де проживає із сім’єю священик, і їмость запитається: «А ви звідки?». Йорданські гості відповіли, що із семінарії. Та відразу ж зорієнтувалась (бо із йорданським кропленням ходять парафіяльні священики, а не семінаристи) і зателефонувала настоятелю храму Різдва Пресвятої Богородиці отцю Оресту Фредині. Отець Орест підтвердив, що це не є люди від церкви й від семінарії теж не можуть бути, бо вона зачинена ще від Нового року – усі роз’їхались на канікули. Непрохані гості миттєво втекли з дому, а довірливі господарі ще довго стояли на міжсходових майданчиках з відчиненими дверима до своїх квартир. Цими «отцями» зайнялась міліція.

Такі випадки в часі йорданських свячень непоодинокі, тому варто бути особливо пильними і не впускати незнайомих «кропильників» до хати. Парафіяльний священик, як правило, попереджає про свій прихід, зателефонувавши перед тим. До того ж, на відвідини священика із йорданською водою треба самому записатися. У багатьох церквах оголошують в які дні і в які будинки підуть священики, або ж на дошці оголошень висить розклад.

Якщо ж впускати будь-кого, можна натрапити поротися на неприємності. Мені уже розповідали вже не про один випадок, коли після таких «кроплень» грабували квартири. А водному із сіл біля Львова ходив вертеп, після якого багато будинків були пограбовані.

Й лише ті, де було що взяти. Прикро, що шарлатани використовують святі речі для власної наживи. Тут хіба що можна зайвий раз попередити про пильність.