7 жовтня Львівська обласна рада на сесії заслухала питання моніторингу Стратегії розвитку Львівщини до 2015 року. З цього питання доповідав начальник Головного управління статистики у Львівській області Семен Матковський. Presstime попросив голову комісії з питань інвестиційної діяльності та транскордонного співробітництва облради Йосипа Хром’яка прокоментувати, як виконується Стратегія розвитку Львівщини.

Як Ви оцінюєте моніторинг Стратегії Львівської області до 2015 року, який вчора розглядався на сесії Львівської облради? Чи виконується прийнятий обласною радою стратегічний документ?

Депутати схвально оцінили моніторинг, але висловили ряд справедливих критичних зауважень.

Зокрема, моніторинг має мати методологію, не має бути простим наведенням статистичних даних. Мають бути узагальнені висновки, які б дали можливість побачити, що треба змінювати в процесі виконання стратегії. Не були враховані пріоритети розвитку Львівської області, визначені постановою Кабінету міністрів, серед яких є протипаводкові заходи.

Львівська обласна рада прийняла відповідне рішення. Думаю, ситуацію поправиться.

Якою має бути методологія моніторингу Стратегії розвитку Львівщини?

Методологія має передбачати систему відбору показників, за якими ми проводимо оцінювання. Необхідно більш концентровано виводити аналіз, а не просто подавати статистику. Наразі моніториться не стратегія, а динаміка соціально-економічного розвитку Львівщини. А це є різні речі.

Ви є членом депутатської комісії з питань інвестиційної діяльності та прикордонного співробітництва. Яка Ваша думка про те, що прикордонна Львівська область на десятому місці в Україні за рівнем іноземних інвестицій?

Тут ми багато недопрацьовуємо. Станом на липень цього року сума іноземних інвестицій на Львівщину становить 950 млн. грн. Хоча тенденція позитивна за останні роки, але ми від середньоукраїнського показника у минулому році відставали в 1,9 раза, в першому півріччі цього року ми відстаємо на 2,1 рази. Є тенденція погіршення рівня інвестицій у Львівську область порівняно з загальнодержавним показником. Тут треба допрацьовувати. Питання, пов’язані із проведенням Євро-2012: розбудова транспортних інфраструктур, митних переходів та інше має суттєво змінити ситуацію. Великі сподівання пов’язані з проектом, який має реалізовуватися у Лисиничах – будівництво нового мікрорайону.

Як ви оцінюєте те, що значна частина іноземних інвестицій йде у фінансову сферу?

Структура інвестицій, дійсно, дещо турбує. Переважна кількість інвестицій йдуть у фінансову сферу (60%). Виробництво, промисловість йде далеко позаду (10-15%). Є дуже великий розрив. Інвестування у фінансову сферу – це кошти, які ми «проїдаємо». Це кредити на житло, на автомобілі, на побутову техніку… Треба вирівнювати ситуацію.

Які шляхи виходу?

Треба змінювати інвестиційне середовище, сприяти приходу інвестицій. Думаю, цьому сприятиме схема планування області, робота над якою закінчується. Прийняттям схеми планування Львівської області має стати поштовхом до приходу нових інвестицій. Вчора сесія прийняла рішення, одним із пунктів якого є синхронізувати стратегію розвитку Львівщини із схемою планування області. 

ІА «PRESSTIME.COM.UA»