Колишній посол США в Україні Марі Йованович у Конгресі заявила, що її відкликання стало прямим результатом тиску президента Дональда Трампа на Державний департамент.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post.

Зазначається, що Йованович заявила, що цієї весни вона була змушена залишити Україну “наступним літаком”.

Згодом її відсторонили від посади, а заступник держсекретаря Джон Салліван сказав їй, що, хоча вона нічого поганого не зробила, президент втратив довіру до неї, а Держдеп перебував під великим тиском, щоб усунути її, з літа минулого року.

Пояснюючи свій відхід, Йованович повідомила, що адвокат Трампа Руді Джуліані особисто її критикував і звинуватив її у негативному ставленні до президента і прагненні захистити інтереси колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера, який працював у раді директорів енергетичної компанії Burisma.

Далі вона розповіла, що ніколи ні за себе, ні за інших, прямо або побічно, або будь-яким іншим способом не просила будь-який уряд чи урядовця в Україні утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції.

“Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список “непереследуемых”, абсолютно фальшива – це історія, від якої сам пан Луценко, з тих пір відступив”, – заявила вона.

Також Йованович зазначила, що думка про те, що вона нелояльна до Дональда Трампа – вигадана.

Йованович заявила, що після того, як їй наказали покинути Україну, вона зустрілася з заступником держсекретаря, “який повідомив їй про скорочення її терміну”.

Нагадаємо, колишній посол США в Україні Марі Йованович погодилася дати свідчення в Конгресі в рамках імпічменту президента Дональда Трампа.

Як писав “Вголос”, десять демократів з комітету Сенату з міжнародних відносин звернулися до держсекретаря Майка Помпео з проханням відреагувати на травневе відсторонення тодішнього посла в Україні Марі Йованович.