Текст постанови від 1 березня № 99 розміщено на сайті Кабінету міністрів України.

Зазначається, що порядок дозволить регламентувати у правовому полі процедури та правила перевезення товарів, в тому числі гуманітарної допомоги, через лінію зіткнення та в межах буферної зони.

Згідно з постановою, через лінію розмежування дозволяється перевозити у складі гуманітарного конвою продукти харчування і лікарських препаратів, товар і продукцію металургійної, гірничозбагачувальної, вуглевидобувної галузей та об'єктів критичної інфраструктури.

Також порядок переміщення товарів затверджує створення гуманітарних майданчиків, на яких будуть формуватися вантажі для відправки гуманітарної допомоги на тимчасово окуповану територію, а також гуманітарно-логістичних центрів, де буде здійснюватися дрібна і дрібнооптова торгівля продуктами харчування, засобами особистої гігієни, одягом, взуттям або побутовою хімією.

За рішенням керівника антитерористичної операції в районі її проведення можуть встановлюватися додаткові обмеження.

Постанова набуває чинності через 10 днів з моменту її опублікування, а пункти 9 і 31 Порядку переміщення товарів – через місяць.

Необхідність прийняття рішення обумовлене тим, що районом проведення АТО є територія Донецької та Луганської областей, частина якої є тимчасово неконтрольованою територією. Згідно з документом, до процесу контролю за переміщенням товарів буде залучена громадськість та волонтери.