Боячись реакції українського суспільства, режим Януковича-Азарова намагається заборонити українцям висловлювати свої протести шляхом внесення змін до законодавчих актів та готується до введення в країні надзвичайного стану.

Про це 6 березня заявив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони свободівець Юрій Сиротюк, коментуючи рішення, ухвалені під час чергового засідання Кабінету Міністрів України.

«На жаль, уряд Азарова замість того, щоби вирішувати гострі соціально-економічні питання та здійснювати докорінні зміни у ситуації з корупцією, подолання соціального зубожіння, наслідків окупації, продовжує вести системний наступ на національні й соціальні права українців.

Зокрема, на засіданні Кабінету Міністрів України його члени одностайно підтримали рішення «Про внесення змін до деяких законів України з питань національної безпеки». Насправді за цією ширмою уряд Азарова вимагає вводити надзвичайний стан у разі «виникнення ситуацій, що порушують нормальну діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування». Фактично, подібним закамуфльованим рішенням представники Кабміну намагаються позбавити громадян конституційного права на висловлення своїх переконань у мирний спосіб. Вочевидь, Кабмін вбачає загрозу для національної безпеки не в зовнішньому факторі. Такими антиконституційними діями режим намагається побороти свій страх перед власним народом», – наголосив Юрій Сиротюк.

«Також пунктом 1.13 «Про внесення змін до Статті 296 Податкового кодексу України» (щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва) Кабмін фактично створює умови для нового Податкового майдану. Адже цього разу під каток податкової намагаються поставити залишки середнього класу – людей, які, працюючи на ринках, забезпечують себе і свої сім‘ї робочими місцями та засобами існування, а інших українців – доступною продукцією. Зокрема, під нову категорію обмежень, заборон, введення різноманітної дозвільної документації потрапили ті, хто торгує виробами легкої промисловості – пальтами, костюмами, трикотажем. Відтак, режим до кінця хоче знищити середній клас в Україні та усунути конкурентів великого бізнесу.

На сьогоднішньому засіданні уряд Азарова вчергове засвідчив, що він і далі діє без будь-якої програми. На прямі вимоги Закону «Про регламент Верховної Ради України» та Закону «Про Кабінет міністрів України», які зобов’язують уряд діяти на основі програми, схваленої парламентом, структура Азарова і далі діє методами ручного управління.

Прикметно, що Кабінет Міністрів України також відмовився розглядати й переніс на невизначений термін надзвичайно важливі питання, які потребують негайного вирішення. Наприклад, уряд не захотів розглядати питання про виконання першочергових заходів щодо інтеграції в ЄС на 2013 рік; про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт; про готовність органів виконавчої влади до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані із затопленням територій. Водночас Кабмін і далі розглядає питання щодо забезпечення функціонування українофобського закону «Про засади державної мовної політики», – заявив народний депутат.

«Уряд продовжує ординську традицію, нарощуючи наступ на соціальні та національні права українців. Боячись реакції українського суспільства, режим Януковича-Азарова намагається заборонити українцям висловлювати свої протести шляхом внесення змін до законодавчих актів та готується до введення в країні надзвичайного стану», – підкреслив Юрій Сиротюк.