Метою законопроекту, як зазначено у пояснювальній записці, є посилення державного захисту суддів, їх близьких родичів, у зв’язку з чим передбачається внесення змін до Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», Кримінального кодексу України.

Зокрема у законі України «Про судоустрій і статус суддів» передбачається розширити перелік осіб, стосовно яких можуть бути застосовані спеціальні заходи захисту, а саме – крім суддів до цієї категорії належатимуть їх близькі родичі та члени сім’ї.

Також встановлюється заборона щодо розголошення відомостей про суддю органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, особами, яким ці відомості стали відомі у процесі службової діяльності.

Законопроектом судді надається право на забезпечення мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, а також на обладнання житла протипожежною та охоронною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету.

Пропонується також розширити повноваження судових розпорядників щодо забезпечення громадського порядку у суді, в тому числі шляхом застосування спеціальних засобів, що використовуються при охороні громадського порядку.