Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Як повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідна постанова була ухвалена 2 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів.

«Сьогодні Уряд своїм рішенням встановив соціальну справедливість по відношенню до учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років. Відтепер їм, як і учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, буде підвищено мінімальну пенсію до розміру мінімальної пенсійної виплати інвалідів війни І групи – 2 тис. 547,9 грн.», - сказала вона.

Наталія Королевська нагадала, що за ініціативи Мінсоцполітики з 1 травня 2013 року рішенням Уряду мінімальний розмір пенсійних виплат, як для інвалідів війни І групи, було поширено на інвалідів війни ІІ-ІІІ груп та учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років. У той же час дані норми не поширювалися на інвалідів війни ІІ-ІІІ груп та учасників бойових дій, які брали участь у бойових діях у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та яким виповнилося 85 років і більше.

«Тому на виконання Указу Президента України від 19 жовтня 2012 р. № 604 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» і були внесені зміни до постанови Уряду від 28 липня 2010 року № 656. Таким чином ми встановили соціальну справедливість щодо усіх ветеранів, які захищали Вітчизну під час Великої Вітчизняної війни та під час війни з імперіалістичною Японією», - зазначила вона.

В Україні проживає 1 тис. 102 інваліди війни ІІ-ІІІ груп та учасників бойових дій, які брали участь у бойових діях у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією та яким виповнилося 85 років. Їм надаються такі ж пільги, як і інвалідам війни І групи – передбачені ст. 12 і 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».