Кабінет Міністрів ухвалив проект постанови про затвердження Домовленості щодо реалізації Угоди між Україною та Німеччиною про соціальне забезпечення.

Рішення ухвалили на засіданні Уряду 22 травня, повідомляє «Укрінформ».

«Зазначена постанова спрямована на забезпечення застосування механізму імплементації Угоди між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про соціальне забезпечення, зокрема, в частині процедур виплати грошової допомоги та її статистичного обліку та призначення пенсій з урахуванням стажу, набутого відповідно до законодавства України та Німеччини», – йдеться в повідомленні.

Документ містить регулювання щодо уникнення подвійного страхування в обох країнах. Наприклад, для працівників, а також їхніх роботодавців діють норми законодавства тієї держави, в якій по факту здійснюється трудова діяльність. Для працівників, що тимчасово задіяні в іншій країні, забезпечується, що вони можуть залишатися інтегрованими в систему соціального страхування тієї країни, де вони працювали до того.

Зазначається, що через масштабні та інтенсивні зовнішньоекономічні відносини Німеччини з Україною підписання відповідає інтересам обох сторін, оскільки угода може полегшити обопільне інвестування і, відповідно, посприяти створенню робочих місць.

Крім того, угода передбачає необмежений переказ пенсій в іншу Договірну державу (принцип експорту виплат). Передумови для набуття права на пенсію можуть виконуватися через спільне підсумовування набутого в обох державах страхового стажу (накопичення мінімального пенсійного стажу). Також у галузі страхування у разі нещасного випадку Угода є також основою для того, щоб виплати могли здійснюватися в необмеженому обсязі в іншу договірну державу.

Нагадаємо, що Німеччина виділила 82 мільйони євро на реформи в Україні.

Також Німеччина виступила за збереження «нормандського формату» для вирішення конфлікту на Донбасі.