Відповідна норма є у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У змінах до ДБН щодо житлових будинків пропонуємо скасувати обов'язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Доки в Україні будуть обов'язково проектуватися сміттєпроводи, доти цивілізована система сортування сміття не запрацює. Сміттєпроводи у багатоповерхівках – пережиток радянського минулого, який сьогодні не має нічого спільного з відповідальним поводженням з відходами та дбайливим ставленням до екології та природи взагалі.

Жахлива антисанітарія, сморід та бруд через нерегулярне чищення сміттєпроводів та через те, що люди викидають у них все що завгодно, призводить до того, що під'їзди наших будинків теж перетворюються на смітники. Для більшості країн Європи сміттєпроводи вже давно табу, і ми маємо також відмовлятися від цієї норми», – сказав Парцхаладзе.

Відповідно до змін, необхідність влаштування сміттєпроводів у житлових будинках визначатиметься з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з відходами. При цьому в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку обов'язкова норма щодо проектування сміттєпроводів буде збережена.

Зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та набудуть чинності через 3 місяці після опублікування.

Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон також унормовував можливість проектування систем підземного та вакуумного збирання сміття. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який вже опублікований, та офіційно набудуть чинності з 1 вересня 2018 року. 

 

«Вголос»