У Кабміні розпочали процес монетизації субсидій, повідомляє  NewFormat.

«Українці з субсидіями отримують платіжки, в яких вже вказана сума до оплати з урахуванням знижки комунальної». При цьому до цього року постачальники комунальних послуг отримували компенсацію по субсидії газом, а не грішми. І тільки в 2018-му держава ввела монетизацію на рівні підприємств. Тобто тепер постачальники отримують гроші », – йдеться у повідомленні.

Субсидії тепер будуть виплачуватись грішми, а в рахунках буде вказана “повна” сума. Отриманими грішми можна буде розплатитися за комунальні послуги.

Першими монетизацію відчують на собі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Мова йде не про всіх комунальних послугах, а тільки про платежі за утримання будинку та прибудинкової території, вивезення сміття (внески, які сплачуються в ОСББ).

Також, з’явиться можливість отримувати монетизацію субсидій на картку. Причому готується не один варіант – платити через «Укрпошту», відкрити спеціальні карти в одному з державних банків, перераховувати гроші на відкриті рахунки (пенсійний та ін). Інші українці з субсидіями отримають «комунальну знижку» грошима тільки в січні 2019-го.

Як повідомляє “Вголос”, за даними НБУ, підвищення тарифів вплинуло на субсидії.