Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, відповідні зміни до постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 і від 10 жовтня 2007 р. № 1203» були прийняті на засіданні уряду 5 січня, передає «ForUm».

Документ розроблений Державним комітетом з питань контролю над наркотиками з метою внесення до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин 43 нових хімічних сполук, припинення їх обігу в Україні, а також внесення змін до гранично допустимої кількості наркотичних засобів, які містяться в лікарських препаратах.

Як зазначили в прес-службі, впродовж останніх трьох місяців на території України, інших країн фіксуються факти незаконного розповсюдження аналогів амфетаміну та метамфетаміну, сумішей для куріння, що містять синтетичні канабіноїди, і низку інших речовин.
Концептуальною ідеєю, покладеною в основу ухваленого документа, є приведення переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у відповідність до міжнародних договорів і посилення державного контролю над їх обігом шляхом запровадження заходів контролю заборонного характеру до деяких наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у зв'язку з їх особливою небезпекою для життя і здоров'я людей.