Про це сказала міністр соціальної політики Наталія Королевська одразу після засідання уряду, інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.

Законопроект розроблено на виконання Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року.

«Мета законопроекту – подолання низки гендерних проблем. Серед них: низький рівень представництва жінок на керівних посадах в органах виконавчої та законодавчої влади, розрив в оплаті праці українських жінок і чоловіків та низький рівень економічної активності жінок та їх представництва у керівництві бізнес-структур», – сказала Наталія Королевська.

За її словами, законопроектом передбачається запровадження 30-відсоткових гендерних квот у виборчих списках політичних партій на виборах до Парламенту та місцевих рад.

Наразі у складі Верховної Ради України лише 9,4% жінок-депутатів.

«На відміну від більшості інших законопроектів наш документ комплексний та має на меті забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків навіть у сфері бізнесу та працевлаштування шляхом підтримки менш представленої статі. Тобто при призначенні на посаду за умови однакової кваліфікації кандидатів віддавати перевагу будуть менш представленій статі. Таким чином ми будемо сприяти розвитку професійного потенціалу представників найменш представленої статі у різних сферах трудових відносин з метою їх просування по роботі», – сказала Наталія Королевська.