Начальник УМВС Буковини, полковник міліції Василь Василов на оперативній нараді керівного складу звітував за підсумками 100-та днів роботи нової команди Управління МВС України у Чернівецькій області.

- Виконуючи завдання Міністра внутрішніх справ щодо деполітизації нашого відомства, з упевненістю можу заявити, що в органах внутрішніх справ Буковини на сьогодні залишилися працювати лише ті, хто підтримує політику Президента України Віктора Ющенка та Закон, - зауважив у доповіді Василь ВАСИЛОВ. - І жодного з тих, хто б сповідував принципи будь якої партії чи політичної сили. Серед нас немає політиків. Є лише люди, які віддані справі боротьби зі злочинністю, які хочуть, можуть і вміють професійно на теренах області забезпечувати зразковий громадський порядок, відновлювати справедливості, протистояти будь яким порушенням чинного законодавства України.

За словами начальника УМВСУ в Чернівецькій області, в  контексті декриміналізації органів внутрішніх справ як передумови боротьби зі злочинністю вдалося зробити такі кроки.

Проведено позачергову атестацію особового складу, у ході якої звільнилися від тих, хто про свої власні інтереси дбав більше, ніж про службові, хто мав хоча б найменші контакти із злочинним світом, хто на минулих виборах Президента України сприяв чи відкрито брав участь у різного роду фальсифікаціях; хто не вмів працювати, допускав нетактовність та зверхність до населення, хто мав схильність до лінощів та „зеленого змія”; за матеріалами відділу внутрішньої безпеки проти тепер уже колишнього заступника начальника райвідділу УМВС порушено кримінальну справу - йому інкримінується використання фальшивих документів про вищу юридичну освіту; до відповідальності за фінансові зловживання притягається і колишній начальник відділення ДАІ одного із районів області; замінено практично весь склад колегії УМВС; багатьох керівників відділів та служб УМВС; 11 начальників райвідділів та майже всіх їх заступників; практично всіх начальників відділень ДАІ та паспортно-візової служби.
Можу із впевненістю сказати, що останнім часом на території області криміногенна обстановка все більше стабілізується. Про це, зокрема, засвідчують хоча б такі статистичні дані: на сьогодні на Буковині пройшло скорочення загальної злочинності майже на 18 відсотків, а злочинів лінії карного розшуку - на 16 з половиною процентів.
Скорочення злочинності спостерігається у переважній більшості (окрім Садгірського, Першотравневого та Герцаївського) районів.
В області значно зменшилася кількість протиправних дій, скоєних особами, які і раніше притягалися до кримінальної відповідальності, які на час злочинних посягань перебували у нетверезому стані та у групах, пройшло скорочення злочинів на побутовому грунті та у громадських місцях.
Не допущено росту, а по окремих позиціях пройшла стабілізація таких порушень закону як навмисні вбивства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів та грабежів державного майна, крадіжок особистого та державного майна (у тому числі - квартирних та кишенькових крадіжок, із автомототранспорту, із дач та худоби), вимагань та хуліганства.

Значно активніше в області  ведеться боротьба із злочинами, пов‘язаними з незаконним обігом наркотиків, із торгівлею людьми тощо.
Мені приємно констатувати, що співробітники міліції в області ведуть досить активну боротьбу із злочинами економічного спрямування - викрито 375 протиправних посягань. У тому числі - 76 - в системі агропромислового комплексу, 75 - у бюджетній, 33 - у приватизаційній, 29 - у фінансово-кредитній сферах. Зокрема, виявлено 36 хабарництв, 170 злочинів у сфері службової діяльності та 109 злочинів проти власності.

Начальник УМВС Буковини, полковник міліції Василь Василов  навів низку прикладів:

Викрито зловживання на ДП "Чернівецький облавтодор", що полягають у відмиванні 7 мільйонів гривень, які ніби-то були перераховані на проведення аерофотозйомки території Чернівецької області, хоча фактично авіакомпанія зазначених робіт не проводила.

До відповідальності притягається сільський голова одного з населених пунктів Хотинського району, державний слyжбовець 9 рангy 5 категорiї, який привласнив кошти жителiв села в сyмi 19 тисяч, що бyли зiбранi для проведення пiдвiдного газопровод.

Затримано майстра охорони лісу Вижницького природно-охоронного відділення, який провів незаконну вирубку лісу елітних порід у Національному парку - майже 150 м.куб. лісодеревини на загальну суму 170 тис.грн.

На стабілізацію оперативної ситуації у краї вказують і напрацювання працівників міліції у розкритті злочинів. Не вдаючись у глибокий аналіз, зазначу, що розкриття загальної злочинності на сьогодні складає 76 відсотків, лінії карного розшуку - 78,8.
Ще про один напрям особливої уваги - злочини у сфері виборчого законодавства. На сьогодні виявлено 13 злочинів (Герцаївський район - 7, Новоселицький, Сторожинецький, Хотинський - по 2).

"БукІнфо"