Січень – Лондон

Хто любить шопінг, тому слід у січні відвідати Лондон. Великі розпродажі починаються уже на другий день свят і тривають до кінця місяця. Лондон – це місто магазинів. Тут можна знайти найрізноманітніші крамниці, як дуже дорогі, так і дуже дешеві. Вздовж Regent Street i Oxford Street розташовані найвідоміші торгові центри.

Лиш одну Oxford Street протягом січня відвідує півмільйона покупців. Дешевше у цей час можна купити практично все. Магазини зазвичай працюють допізна. Крамниці менш відомих торгових марок можна знайти на Upper Street в районі Angel чи на Notting Hill і Camden.Перебуваючи на закупах у Лондоні варто відвідати торговий центр Harrods, який є символом Лондона.

Лютий – Бразилія, Таїланд

У лютому для візиту варто вибрати Бразилію. Саме в цей час відбувається карнавал в Ріо-де-Жанейро. З 18 по 20 лютого місто відвідують тисячі прихильників гарячих ритмів та самби.

На танцювальну подію з'їжджаються тисячі туристів. Тут можна побачити номери найвідоміших танцювальних шкіл Бразилії. Але окрім карнавалу у Бразилії є ще багато чудових місць і подій, заради яких тут варто побувати.

Таїланд

Якщо у планах Таїланд – то лютий найкращий час для цього. Панує тут у цей період ідеальна, суха пора. Температура повітря досить висока, але немає уже нещадних опадів, котрі тривають з квітня до жовтня.

Таїланд, де у 2011 році була повінь, у 2012 буде дбати про туристів особливо. Ціни відпочинку і перельотів можуть бути дуже вигідними. Чудові пляжі, смачна кухня і висока якість туристичних послуг приваблюють.

Березень – Рим

Березень – це ідеальний місяць для відвідин Риму. Уже тепло, але не надто гаряче. Рим – це хороший варіант для міського відпочинку. Тут не потрібно шукати історію, вона сама нас знаходить.

На кожному кроці – місця про які читали в підручниках історії, місця з фільмів Феліні та й не тільки – фонтан Треві, площа Navona, храм Santa Maria del Popolo, площа Campo di Fiori, Іспанські Сходи.

Квітень – Андалузія (Іспанія)

У квітні варто поїхати до Іспанії. Ще не дуже спекотно, можна без незручностей побачити одну з найкрасивіших європейських країн. Цього місяця святкуємо Пасху, а це найбільше свято в Іспанії. Його там відзначають з особливими почестями. Іспанці святкують у храмах, на вулицях міст і сіл, беруть участь у святкових процесіях. Пасхальні процесії можуть відрізнятись в залежності від регіону.

Найвражаючі великодні процесії можна побачити на півдні Іспанії, в Андалузії. Тут відбуваються різноманітні театралізовані та танцювальні дійства, всюди панує весела атмосфера.

Андалузія знаходиться на півдні Іспанії, це не найпопулярніший, але дуже цікавий регіон Іспанії. Батьківщина фламенко, кориди і фієсти.

Травень – острів Мадейра (Португалія)

Хоча на о. Мадейра весна постійно, варто сюди приїхати в районі календарної весни. Саме тоді на острові все розцвітає і він стає земним раєм. А рослинність Мадейри справді унікальна, тут ростуть раритетні рослини, тут своєрідні ліси. Також є і вишукані готелі, і пляжі, водоспади.

Червень – Швеція

Неймовірні враження в червні можна отримати від поїздки до Швеції, а особливо до найбільш південного регіону – Norrbotten. Саме в червні там панує полярний день. Сонце майже не заходить. Можна більше часу приділити мандрівкам і велосипедним прогулянкам посеред природи.

Липень – Чорногорія

Липень це час, коли велика кількість туристів захоплює Європу. Тепло і гарно у багатьох місцях, а яке ж вибрати? Наприклад, можна відвідати Чорногорію. Це країна неймовірної краси, з блакитними водами Адріатики і високими горами, які входять в море. До того ж у Чорногорії не так багато туристів. Тут можна не лише відпочити на морі, а й побачити велику кількість культурних пам'яток. Кожен знайде тут щось для себе. І туристична інфраструктура тут досить розвинута, хоча є куточки далекі від цивілвізації.

Серпень – Кенія

Якщо хтось мріє про зустріч з дикими звірами, може вибратись у серпні до Кенії. Саме у цей час у східній Африці можна побачити найкрасивіше видовище на Землі.

Йдеться про найбільшу міграцію тварин вздовж національного парку Серенгеті в Танзанії і заповідника Масаї Мара у пошуках води і поживи. Звірі долають понад 800 км.

Ця найбільша міграція починається з закінченням пори дощів. В дорогу рушають мільйони звірят – антилопи, зебри, газелі. За звірами можна спостерігати у кенійській резервації Масаї Мара. П.С. Радимо цікавий матеріал про Кенію.

Вересень – Грецькі острови

Грецькі острови дуже красиві, але у літній сезон тут дуже багато туристів. Така велика кількість людей на невеликій території не сприяє доброму відпочинкові. У вересні тут вільніше, спокійніше. На найтеплішому острові Родос буде ще тепло як і на Криті. Найкраще взяти в прокат автомобіль і об'їхати з картою всі найкрасивіші куточки островів.

Жовтень – Марокко

У жовтні температура повітря в північній Африці спадає. Фес і Маракеш є тоді ідеальними містами для тих, хто не переносить спеку. Перебуваючи в Маракеші варто побачити магічну площу Djemaa el-Fna. Там можна купити найрізноманітніші смаколики, можна зустріти ворожок, акробатів, цілителів. У Фесі варто побачити королівський палац, найстарішу і найбільшу мечеть в Африці.

Листопад – Індія

В листопаді спека в Індії вже так не докучає. Можна вільно подорожувати. Саме цього місяця відзначають найважливіше індуське свято Дівалі. Протягом 5 днів люди радіють перемозі добра над злом. Це свято вогнів, лампадки розвішують на будинках, деревах, пускають на річку. Кульмінацією святкувань є великі паради, які відбуваються у кожному місці. Дата Дівалі залежить від індійського календаря, тому кожного року відбувається у інший день. У минулому році він припав на 13 листопада.

Грудень – Відень

Період грудня в Європі – це час святкових ярмарків. У Відні різдвяні ярмарки особливо прекрасні, гармонують з бароковою архітектурою міста. На святково прибраних вулицях Відня багато торгових будиночків, де можна купити святкові вироби. Продають там спеціальну австрійську кухню. В повітрі – запах гарячого вина і пива, звучать колядки. Така атмосфера в місті – особлива приємність. Навіть якщо хтось не любить свят, зможе заразитись тим магічним різдвяним настроєм.

фото Тетяни Давиденко