Калуська районна організація УНП висловила обурення діями керівництва районної організації політичної партії “Народний Cоюз “Наша Україна”, “спрямованими на дискредитацію політичного іміджу Української народної партії”, - повідомив офіційний сайт УНП.

 “Функціонери НСНУ на зустрічах з працівниками шкіл у селах Добровляни, Завій, в розмовах з педагогами з інших сіл розпускали наклепницькі чутки щодо буцімто ворожого ставлення УНП до Президента України Віктора Ющенка, деструктивної діяльності партії тощо. Після обнародування в ЗМІ рішення конференції районної організації УНП про ініціювання процедури відкликання Василя Прокопіва з посади голови Калуської райради та створення фракції УНП в Калуській райраді В.Прокопів, користуючись службовим становищем, запровадив практику викликів у свій кабінет депутатів райради – представників фракції УНП з метою морального і політичного тиску на них”, - йдеться у прийнятій Заяві.

У документі також зазначається, що “у травні 2005 року районна організація УНП після серії роз’яснювальних публікацій у газетах “Дзвони Підгір’я”, “Вікна”, враховуючи стан здоров’я Василя Прокопіва та з огляду на важливість об’єднання національно-демократичних сил для впровадження в життя передвиборної програми Віктора Ющенка “Назустріч людям”, призупинила виконання згаданого рішення конференції”, однак зараз представники УНП змушені виконувати рішення конференції, “адже рецидиви тоталітаризму неприпустимі”.

Заявою Калуська районна організація УНП висловила недовіру голові Калуської райради Василю Прокопіву за “шкоду, нанесену іміджу УНП, та спробу руйнування фундаменту українських національних інтересів”.

“Ми готові до спільної участі у виборчому блоці, а не приєднання когось до когось. І ця співпраця має будуватися на тих політичних принципах та ідеалах, що стали рушійною силою процесу очищення та оновлення українського суспільства та держави”, - говориться у документі.