«Незадоволені як пацієнти, так і медичні працівники. Вони цілком слушно вважають, що способи впровадження реформи руйнують існуючу систему медичних закладів, а можливості надання якісної медичної допомоги стають все більш мізерними», – зазначив Ігор Калєтнік.

На його думку, нововведення, пов’язані зі створенням системи сімейної медицини та сімейних лікарів, при застосуванні на практиці виявилися до кінця не продуманими. Адже відсутня система підготовки лікарів сімейного типу та перепідготовки існуючого медперсоналу.

«Лікарям різних спеціалізацій просто довели до відома, що вони стали сімейними лікарями. Про яку кваліфіковану допомогу тут може йтися,» – підкреслив перший заступник голови Верховної Ради.

Одним з негативів медичної реформи Ігор Калєтнік називає катастрофічне недофінансування системи охорони здоров'я. В бюджеті 2013 року на потреби відомства заклали 9 мільярдів гривень.

«Навіть у чотирьох «пілотних» регіонах, в яких впроваджують медичну реформу, брак коштів не дозволяє медичним установам покривати витрати на опалення, електроенергію і зарплати, не кажучи вже про медикаменти і харчування для хворих. Заробітна плата медичного працівника не відповідає сучасному рівню: оклад лікаря без категорії - лише 1445 гривень. Такий рівень оплати праці призводить до демотивації у роботі, та знижує престиж професії», - сказав він.

За словами Першого заступника Голови Верховної Ради, фракція Комуністичної Партії вкрай незадоволена методами проведення медичної реформи.

«Ми рішуче вимагатимемо від Прем’єр-міністра Азарова і профільного міністерства відмовитись від хибних ідей реформування медичної галузі, а також збільшити її фінансування. Для відновлення повноцінного, доступного і безкоштовного медичного обслуговування для населення, нині потрібно виділяти не менш як 10% доходів державного бюджету», – повідомив Ігор Калєтнік.