Проблеми в Україні та Іраку прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер обговорив під час телефонної розмови з президентом США Бараком Обамою у п’ятницю, 13 червня, передає «Німецька хвиля» з посиланням на «Reuters». 

«Канада глибоко занепокоєна інформацією про російські танки та інші бойові машини, які могли проникнути через кордон у східну Україну. Якщо правда, то це безрозсудні дії, які загрожують регіональному та глобальному миру», - повідомив представник прем’єр-міністра Канади.

Речник додав, що Стівен Гарпер та Барак Обама «обмінялися думками щодо розгортання подій в Іраку та обговорили останні події в Україні. Вони погодилися залишати на зв’язку з цих питань».

Раніше цього ж дня федеральний уряд Німеччини висловив стурбованість з приводу появи інформації про отримання сепаратистами на сході України трьох танків та іншої важкої військової техніки з території Російської Федерації. «Якщо це підтвердиться, то це буде дуже серйозний розвиток ситуації, що викликає схвилювання», - цитує речника уряду в Берліні Штеффена Зайберта агентство dpa.

13 червня ввечері державний департамент США заявив, що має докази того, що три танки, які напередодні прорвалися на територію України через її східний кордон, належать Росії

Нагадаємо, вчора різні високопосадовці США заявили, що, якщо інформація про російські танки підтвердиться, буде введено секторальні санкції проти Росії, а Україні надано військову підтримку

Вчора, 12 червня, на сході України бойовики вперше застосували танки. Сили АТО відбили атаку. 

Інформацію про танки у Сніжному також підтвердила група «Інформаційний Опір». ВІДЕО з російськими танками у Сніжному було опубліковане в інтернеті. Згодом танки помітили у Макіївці та Донецьку

Як повідомляв «Вголос», Порошенко заявив у розмові з Путіним про неприпустимість ситуації коли через державний українсько-російський кордон на територію України потрапили танки.