Американська компанія “Новавакс” та уряд Канади досягли принципової угоди про закупівлю 76 мільйонів доз експериментальної вакцини від коронавірусу. Про це у понеділок повідомила прес-служба компанії.

Завершити угоду планують в другому кварталі наступного року. Однак, щоб постачати вакцину, компанія має отримати спеціальну ліцензію від Міністерства здоров’я Канади.

Вакцина цієї компанії має назву NVX-CoV2373 і наразі перебуває на другій стадії випробувань. Раніше компанія заявляла, що нова стадія випробувань може розпочатись вже у жовтні цього року.

“Ми рухаємося вперед з клінічними розробками NVX-CoV2373 з сильним розумінням необхідності у нашій спробі доставити вакцину, щоб захистити світ”, – заявив генеральний директор “Новаваксу” Стенлі Ерк.

У скільки обійдеться ця угода для уряду Канади, не повідомляється.

“Це важливий крок, який здійснює наш уряд, щоб забезпечити собі наявність вакцини, аби наші громадяни були в безпеці і здоровими в час, коли глобальна пандемія поширюється”, – заявила напередодні міністр державних послуг та закупівель Канади Аніта Ананд.

Раніше схожі угоди Канада уклала з компаніями Pfizer та Moderna.

Як відомо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцина від COVID-19 може з’явитися в Україні на початку березня 2021 року.