Під час робочого засідання, яке відбулося у Львівській обласній раді, відбулось обговорення здобутків, викликів та планів українсько-канадського проекту на завершальному році його реалізації, повідомили Вголосу у прес-службі ЛОР.

Представники канадської сторони висловили задоволення реалізацією проекту на Львівщині. Слово «інклюзія» стало знайоме багатьом на Львівщині. А найголовніше, те, що діти з особливими потребами можуть навчатися у школах, відчувати себе повноправними громадянами суспільства. Директор проекту Ольга Красюкова-Еннз зазначила, що те, що зроблено на цей момент - це лише початок. Зокрема, вдалося внести відповідні зміни у законодавство України. У грудні 2009 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів, а також за час роботи проекту в Україні було підписано 13 Указів Президента України на підтримку інклюзії та проблем інвалідності. У підготовці та прийнятті цих документів важливу роль відіграли робочі групи проекту.

Нагадаємо, що українсько-канадський проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» був розпочатий у 2008 році і реалізовується протягом 2008 - 2013 р.р. у двох пілотних регіонах України - Львівській області та АР Крим за фінансової підтримки Канадської Агенції з міжнародного розвитку. Основна мета проекту - змінити ставлення уряду, закладів освіти, неурядових організацій та у цілому суспільства до людей з особливими потребами шляхом представлення різних основоположних компонентів системи інклюзивної освіти.