Посольство Канади не отримувало жодних сигналів про політичне переслідування нинішньої опозиції з боку нової влади, - повідомив сьогодні на прес-конференції у Чернівцях заступник голови місії посольства Канади, політичний радник Дональд Банкс.

„Канада дуже обережно ставиться до таких заяв і ретельно їх перевіряє, - зауважив Д.Банкс – Зараз, як і за попередньої влади, ми намагаємося займати нейтральну позицію щодо політичної ситуації в Україні”.

На думку заступника голови місії, Україна має сама розв’язувати проблемні питання у цьому напрямку та виконувати зобов’язання, які вона взяла перед ОБСЄ.

Делегація посольства Канади на чолі з заступником голови місії, політичним радником Дональдом Банксом (Donald Banks) перебуває сьогодні у Чернівцях.

Зранку відбулися зустрічі представників посольства з головою облдержадміністрації Миколою Ткачем, та Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком. Обговорювалися економічні можливості регіону, зацікавленість різних галузей економіки області у можливих інвестиціях. Зокрема, Д.Банкс відзначив високий потенціал Чернівців, як міста – привабливого для туристів.

Сьогодні у другій половині дня у Чернівецькому національному університеті має відбутися офіційне відкриття Канадського Центру.

 

ЧНУ уже понад 25 років співпрацює з університетом Саскатчевану (Канада). Крім того, подібні Канадські студії запроваджуються посольством для заохочення викладачів та студентів, які поглиблено вивчають громадські та культурні процеси у Канаді. При центрі буде створена бібліотека Канадських видань.