Упродовж 10-13 червня 2019 кращі нейрохірурги, неврологи та онкологи канадської дитячої клініки SickKids (Торонто, Онтаріо Канада) працюватимуть в Україні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я у Facebook.

Як зазначають у міністерстві, такий візит заплановано в межах співпраці між SickKids Hospital та Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ», що став можливим завдяки підтримці української діаспори Канади.

Також канадський Фонд «Діти Чорнобиля» (the Children of Chornobyl Canadian Fund, CCCF) виділив 800 тисяч канадських доларів для того, щоб фахівці лікарні SickKids розробили навчальну програму для українських лікарів і медсестер.

10 червня в МОЗ України експерти з обох країн обговорили основні напрями подальшої співпраці.

“Міністерство охорони здоров`я стало платформою, що допомагає об’єднувати іноземні та українські клініки в налагодженні професійних зв’язків. Важливо, що фахівці SickKids діляться з нашими лікарнями не лише своєю медичною експертизою, а й практиками управління медичними закладами. Тут і стратегічне планування розвитку лікарні, і фінансове планування, фандрейзинг, робота зі спонсорами та благодійними організаціями”, – розповіла очільниця Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко.

Упродовж трьох днів іноземні фахівці проведуть близько 50 консультацій та лекцій для лікарів з усієї країни, а також спільно з українськими фахівцями ОХМАТДИТу здійснять декілька надскладних операцій дітям з важкими онкологічними захворюваннями мозку та епілепсією.

До команди експертів входять головний виконавчий директор благодійного фонду “SickKids” Тед Гаррард, Директор Програми стажувань для педіатрів України, яку вже 5 років поспіль реалізує SickKids Foundation разом із канадським Фондом «Діти Чорнобиля» Мирослава Ромах, директор Major Gifts фонду “SickKids” Ненсі Горватс, голова Центру з досліджень пухлин головного мозку “SickKids Hospital” Джеймс Т. Рутка, онколог SickKids, президент Міжнародного товариства дитячої онкології (SIOP) Ерік Буфе, лікар-невропатолог Тіна Гоу, начальник служби дитячої нейрохірургії Центру медичних наук Дитячої лікарні м. Вінніпег Колін Казіна.

“Робочий візити до України таких спецілістів – це унікальна можливість для вітчизняних медиків. Отриманий неоціненний досвід та знання в подальшому допоможуть їм рятувати не одне людське життя. На сьогодні мультидисциплінарною бригадою українських та канадських лікарів проведено одну надскладну операцію, заплановано ще кілька – і це вже велика перемога для нас”, – зазначила головний лікар НДСЛ Охматдит Ірина Садов'як.

Нагадаємо, “SickKids” – один з найпотужніших світових педіатричних закладів охорони здоров'я і провідний науковий центр охорони здоров'я Канади. Заснований у 1875 році, він є найбільшою дослідницькою лікарнею у Канаді, має численні наукові відкриття у сфері лікування дітей. Дана клініка вже має досвід роботи з Україною. З 2014 року вони реалізовують “Програму стажувань для педіатрів України” разом із канадським Фондом “Діти Чорнобиля” (the Children of Chornobyl Canadian Fund (CCCF)).

У 2018 році “SickKids” та “ОХМАТДИТ” підписали меморандум про співпрацю. Укладення такої угоди відкрило для України можливість застосування найкращих міжнародних практик в лікуванні важких захворювань. У межах угоди канадські лікарі з SickKids проводять тренінги в Києві, а українські медики стажуються в Канаді. Передусім нейрохірурги, неонатологи, онкологи та фахівці, що займаються трансплантацією кісткового мозку.