Про це сьогодні у Києві заявив співголова місії Світового конгресу українців (СКУ), президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

Однак, за його словами, цьогорічна передвиборча кампанія мала чотири недоліки, через які канадські спостерігачі змушені були визнати, що вчорашні парламентські вибори відповідали не усім міжнародним стандартам.

Перший недолік — це ув'язнення основних лідерів об'єднаної опозиції «Батьківщина» Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а заборона цим опозиціонерам брати участь у виборах є, за словами Грода, невідповідністю міжнародним стандартам.

«Це ставить під сумнів той факт, що вибори були вільними та справедливими», — заявив Грод.

Другим — «тривожним» — недоліком стала проблема обмеження доступу до ЗМІ (очевидно, Грод говорив про такі обмеження для опозиції). Він зауважив, що ця проблема особливо загострилася якраз під час цьогорічної передвиборчої кампанії.

Третім недоліком пан Грод назвав відсутність прозорості у фінансуванні передвиборчої кампанії, звернувши увагу на підкуп виборців та використання державних службовців під час передвиборчої кампанії. Очевидно, йдеться тут про використання елементарного адміністративного ресурсу.

Говорячи про четвертий недолік, Павло Грод засумнівався у незалежності Центральної виборчої комісії.

Серед порушень безпосередньо під час виборів, П. Грод назвав, зокрема, дублювання виборчих скриньок, а також надлишок бюлетенів на одних дільницях і їхній брак — на інших. Крім того, були також факти перешкоджання роботі спостерігачів, зокрема — від СКУ. Так, пан Грод зауважив, що спостерігачів від його місії не пускали на кілька дільниць у Києві, а також подекуди члени комісії відмовлялися надавати спостерігачам копії протоколів.

Звернув увагу пан Грод і на організаційні порушення, зокрема, на невчасне відкриття виборчих дільниць, неефективну роботу систем відеоспостереження і брак бланків протоколів для звітності.

Щодо впливу цих порушень на загальний результат виборів, то П. Грод зазначив, що такий вплив безумовно буде і він так чи інакше призведе до зміни результатів голосування.

«Але ми поки не можемо сказати, на скільки саме відсотків зміняться результати голосування через ці порушення. Можливо — на один відсоток, а може — й на десять», — заявив Павло Грод.