Міжнародний скандал розпалюється між Україною і Канадою. Справа в тім, що Канадське посольство відмовилося видати українцю дозвіл на в'їзд у свою країну, де він збирався зіграти в липні на турнірі по шахам, пише газета "Сьогодні". За словами президента федерації шахів України (ФШУ) Віктора Петрова, це НП яке може вибити українського шахіста Василя Іванчука з психологічної рівноваги напередодні європейської першості.

"Є відповідне запрошення, відповідно до якого Василя хочуть бачити на відкритому чемпіонаті Канади в Едмонтоні. Причому, не одного, а з його давньою знайомою Оксаною, з яким вони вже неодноразово їздили на турніри по усьому світі", - заявив Віктор Петров, відзначивши, що "Василь і Оксана вдвох подали документи в канадське посольство, а їм без пояснення причин відмовили видати візи".

Президент ФШУ розуміє, що еміграційні служби налякані усім на світі. "Але невже в них такий низький рівень, що вони не зрозуміли, з ким мають справу?", - задався питанням Петров.Він також розповів, що як тільки ФШУ стало відомо про цей скандал, він відразу по електронній пошті відправив лист у канадську федерацію шахів, "що ми шоковані цим фактом". Відповідь канадської сторони була негайною і повідомляла про те, що вони шоковані не менше і будуть робити все можливе, щоб Іванчуку дали дозвіл на в'їзд.
Разом з тим у візовому відділі посольства Канади повідомили, що їм заборонене надавати будь-яку інформацію третім особам, і тому, вони залишають дане питання без коментарів.

Мignews.com.ua