Джейсон Кенні приїхав, аби підготувати приїзд двохсот канадських військових на спільні україно-канадські навчання, які відбуватимуться з вересня 2015 року до 2017 року, повідомляє кореспондент «Вголосу».

Міністрові показали навчальні класи протидії саморобним вибуховим пристроям, комплекс лазерної імітації бойових дій та продемонстрували практичні заняття курсантів академії.

Міністр національної оборони Канади Джейсон Кенні нагадав, що Канада восени надавала Україні військову підтримку, яка допомагала у зимових протистояннях. «З березня Канада також надає Україні дані зі супутника, які допомагають українцям відслідковувати те, що відбувається на Cході країни, а саме пересування російських та сепаратистських збройних формувань», – повідомив міністр. Він також підкреслив, що Канада ніколи не визнає російську анексію Криму

«Зараз у Яворові перебувають понад 30 канадських військових, які готують прибуття інструкторів, які братимуть участь у програмі тактичних та збройних навчань. Вони відбуватимуться до березня 2017 року», – розповів міністр.

Також канадці навчатимуть наших військових у Кам’янці Подільському, зокрема йдеться про противовибухову підготовку. Окрім того відбудуться навчання медиків та тренування у сфері логістики.

На навчання планують привезти канадську зброю. Загалом на цю програму канадці витратять 16 мільйонів доларів. 

«Протягом цього часу ми плануємо перейти на стандарти НАТО щодо підготовки та навчання особового складу», – додав Міністр оборони України Степан Полторак.

«Я знаю, що наші військові будуть багато чому навчатись у своїх українських колег, бо ми маємо багато чому навчитись одне в одного»,  наголосив Джейсон Кенні.