Кандидат на пост Президента України Андрій Чорновіл заявляє про неприпустимість поділу на “основних” та “не основних” кандидатів на пост Президента України, — повідомила „Контекст-медіа” прес-служба кандидата на пост Президента України Андрія Чорновола.
На думку Андрія Чорновола, такі дії суперечать елементарним демократичним нормам цивілізованого суспільства та дискредитують виборчий процес у цілому. Він закликає всіх кандидатів на пост Президента України поважати вибір кожного громадянина України та робити подібні висновки лише після офіційного голосування.
За словами Андрія Чорновола, демократія покликана захищати права меншості. „Вона передбачає, що думка кількох відсотків громадян є не менш важливою, ніж думка більшості”, — вважає він. Андрій Чорновіл наголосив, що прогресивні сили суспільства завжди перебувають у меншості, але саме вони окреслюють основні обрії розвитку суспільства.
Як зазначається в повідомленні прес-служби, ця заява зроблена після отримання Андрієм Чорноволом інформації від свого уповноваженого представника в ЦВК В’ячеслава Іванова. Представник повідомив, що на засіданні Центральної виборчої комісії, під час розгляду питання “Про проведення жеребкування щодо надання ефірного часу на загальнонаціональних телерадіоканалах кандидатам на пост Президента України для проведення передвиборної агітації та черговості друкування передвиборних програм кандидатів на пост Президента України в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів Президента України 31 жовтня 2004 року” уповноважений представник кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка Юрій Ключковцький, , зазначив, що існуюча форма жеребкування, яка відбувається за алфавітним порядком, начебто є несправедливою стосовно двох “основних кандидатів” на пост Президента України – Віктора Ющенка та Віктора Януковича, прізвища яких є останніми в алфавіті.
Думку Юрія Ключковцького підтримав уповноважений представник у ЦВК кандидата на пост Президента України Петра Симоненка Георгій Пономаренко, який запропонував провести “жеребкування для визначення порядку жеребкування”.