“Українське демократичне коло” представляє результати опитування, проведеного 23–29 червня 2005 року на замовлення Інституту політики. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення Києва й охоплює всі райони міста. За місцем проживання опитано 600 респондентів віком від 18 років.

З’ясувалося, що 51% киян не радить Олександру Омельченку балотуватися на третій термін на посаду Київського міського голови. 31% вважають, що це робити все-таки доцільно, решта – вагалися з відповіддю.

Жителі столиці вже навіть визначилися зі своїми симпатіями на наступні вибори. Відповідаючи на запитання, кому вони довіряють найбільше, 65 % назвали Віталія Кличка. Не довіряють боксеру 13%, ще 20% вагаються, а 2% такого взагалі не знають.

46% опитаних зізналися, що вони довіряють Олександру Омельченку (не довіряють – 39%, вагались з відповіддю – 11%, не знають такого – 4%. 40% опитаних довіряють Миколі Томенку проти 28%, які не довіряють. 36% киян схильні довіряти Леоніду Черновецькому , приблизно стільки ж – 32% - навпаки.

23% киян довіряють Івану Плачкову (не довіряють також 23%, вагались з відповіддю 22%, не знають такого – 32%). 16% опитаних довіряють Миколі Мартиненку (не довіряють – 20%, вагались з відповіддю 21%, не знають такого – 43%). 16% киян довіряють Михайлу Поживанову (не довіряють – 21%, вагались з відповіддю 20%, не знають такого – 43%).

Якби вибори Київського міського голови відбувалися наступної неділі, то 24% киян голосувало б за Олександра Омельченка. Друге місце найвірогідніше зайняв би Віталій Кличко з 15-ма відсотками, Леонід Черновецький отримав би 9%, Микола Томенко – 7%, Микола Мартиненко – 1%.

У випадку, якщо б Олександр Омельченко не брав участі у виборах київського міського голови, перемогу б здобув Віталій Кличко, за якого б проголосували 18%. Леонід Черновецький отримав би 12%, Микола Томенко отримав би 9%. Замкнув цей список Микола Мартиненко з 2-ма відсотками.

"Кияни"